Home / Miasto sprzeda część tartaku
tart

Miasto sprzeda część tartaku

Ratusz chce sprzedać hektarową działkę przy tartaku. Radni nie są przekonani do tego pomysłu. – Skoro władzom tak dobrze idzie pozbywanie się nieruchomości, jakie ma swoich zasobach, to może warto byłoby sprzedać połowę Włodawy – mówią ironicznie. 

Jest to grunt miasta. Ja go tylko dzierżawię i nic poza tym, że płacę więcej czynszu niż z niego mam. Mamy na tym placu trochę maszyn i trzeba będzie je przenieść, ale to żaden problem – stwierdził prezes tartaku.

Sporo wątpliwości co do planowanej sprzedaży ma radny Krzysztof Flis. Pytał dlaczego miasto pozbywa się tego placu i na co przeznaczone zostaną pieniądze z jego sprzedaży. – Chciałbym zauważyć, że sprzedajemy i oddajemy wszystko. Kiedyś sprzedaliśmy Okuninkę, a teraz sprzedajmy część miasta – sugerował podczas sesji.

Radna Wiesława Puchala pytała, czy jest już ktoś zainteresowany tym gruntem. Natomiast Wiesław Muszyński proponował, aby zamiast sprzedawać działkę, burmistrz zastanowił się w jaki sposób ją zagospodarować, żeby przynosiła dochody do budżetu miasta.

- Należałoby pomyśleć nad jakąś inwestycją. Może powołać spółkę, która wybuduje galerię handlową i ją komuś wydzierżawi – przekonywał.

- Jakąś inwestycję to niech pan sobie sam wymyśli – odparł burmistrz Jerzy Wrzesień. – Na dzisiaj nie mamy takiej możliwości. Ustawa nam na to nie pozwala. Działka jest przeznaczona pod usługi i ma być sprzedana w formie przetargu nieograniczonego.

 

źródło: SUPER TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
0 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 8 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC