Home / Aktualności / Medale i… niedosyt na mistrzostwach zapaśników
411x0_zapasy-mlodzikow-w-olsztynie-c-druzyna

Medale i… niedosyt na mistrzostwach zapaśników

Mieszane odczucia towarzyszą zapaśnikom Miejskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zapasy-Włodawa”, którzy w miniony weekend startowali w Olsztynie w III Mistrzostwach Polski Młodzików.

Wprawdzie Ernest Dorosz i Dawid Błaszkiewicz stanęli na pierwszym stopniu podium, ale drużyna zajęła piąte miejsce, minimalnie tracąc szanse na brązowy medal.

Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend, rywalizowało ponad 220 zawodników z 60 klubów.

200_zapasy-mlodzikow-w-olsztynie-b-blaszkiewicz 200_zapasy-mlodzikow-w-olsztynie-a-dorosz 

Ernest Dorosz, startujący w kategorii wagowej do 47 kilogramów, zdobył tytuł Mistrza Polski po raz trzeci z rzędu. Tylko on w tej grupie wiekowej może poszczycić się takim osiągnięciem. Podczas mistrzostw w Olsztynie Ernest Dorosz wygrał wszystkie swoje pojedynki na przewagi techniczne lub przez położenie rywali na plecy.

Rewelacyjnie zaprezentował się także Dawid Błaszkiewicz, który w kategorii 66 kilogramów wygrał wszystkie pojedynki w pierwszej rundzie przez położenie przeciwników na łopatki chwytem nazywanym „walizką”. 

Spośród pozostałych podopiecznych trenerów Roberta Lenarta, Jacka Chęcia i Tadeusza Kowalskiego, blisko sprawienia niespodzianki był Paweł Sadowski, który w kategorii do 47 kilogramów miał szanse na trzecie miejsce, ale ostatecznie był ósmy. Natomiast startujący w kategorii 59 kilogramów Jakub Chorąży zakończył rywalizację na miejscach 28-30.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy MLUKS „Zapasy-Włodawa” czują ogromny niedosyt, ponieważ uplasowali się na piątej pozycji, przegrywając brązowy medal jednym punktem. 


źródło: IAS (fot. MLUKS „Zapasy-Włodawa)

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
0 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 21 o godz. 11:44 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC