Home / Sport / „Mechanik” udanie debiutuje w boksie !!!
mol_chem_2013__magorzata_choma_mechanik włodaw oraz Karolina Michalczuk

„Mechanik” udanie debiutuje w boksie !!!

mol_chem_2013__magorzata_choma_mechanik włodaw oraz Karolina MichalczukOd 22.02 do 24 w Chełmie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w Boksie w których udział wzięli zawodnicy Międzyszkolnego Sportowego Kluby „Mechanik” Włodawa. Był to debiut włodawskich kickboxerów w olimpijskiej dyscyplinie sportu jaką jest boks, od niedawna we włodawskim „Skorpionie” szkoli się bowiem dzieci, młodzież w kickboxingu oraz boksie.

 

 

Na zawody na Własny koszt udali się Prezes Klubu Pan Andrzej Wysokiński, trener Sylwester Protas wraz z czworgiem zawodników Piotrem Romańczukiem (Junior 64kg), Przemysławem Nowosadem (Junior 75kg), Beatą Rusiecką (Juniorka 48kg) oraz Małgorzatą Choma (seniorką 51 kg). Zawodnicy „Mechanika” spisali sie bardzo dobrze, Beata Rusiecka trafiła w finale na doświadczoną,utytułowaną zawodniczką  z Kaliny Lublin, Beata dzielnie stawiała opór do czwartej rundy w której trener poddał zawodniczkę z powodu dużego krwawienia z nosa. Beata w efekcie została Wicemistrzynią Okręgu Lubelskiego w Boksie. Drugi do walki wyszedł Piotr Romańczuk  który walkę zdecydowanie wygrał na punkty według opinii trenerów oraz samej Karoliny Michalczuk jedynej polskiej Olimpijki w Londynie w tej dyscyplinie sportu, jednak tylko  jeden sędzia widział jego zwycięstwo, werdykt 2:1 dla zawodnika Gwarka Łęczna, walka była kwalifikacją na Mistrzostwa Polski Juniorów, Piotr zdobył brązowy medal.

W kat 75 kg debiutował Przemysław Nowosad spisał sie dobrze jak na debiut, stoczył pojedynek z zawodnikiem Hetmana Zamość Rogalskim Jakubem który stoczył już 72 walki w ringu, Przemek przegrał na punkty ale zdobył brązowy medal.

W ostatni dzień zmagań do ringu wyszła długo oczekiwana Małgorzata „Zadra” Choma która miała się zmierzyć z o wiele starszą i wyższą zawodniczką  Aliną Szyszką z KS Boks Lublin, w narożniku Małgosi stanęła Karolina Michalczuk oraz Sylwester Protas.

Niespodzianki nie było Choma, medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata juniorek w

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kick-boxingu, często goszcząca na sobotnich treningach pięściarskich w KS Paco przy ulicy Zana 72 w Lublinie, pokonała rywalkę 3:0. Sędziowie punktowali: 20:18, 17;13 i 17:7.

Małgosia odniosła kolejne zwycięstwo zdobywając tytuł Mistrzyni Okręgu Lubielskiego w Boksie.

Następnymi zawodami w których wystąpi „Zadra będą Mistrzostwa Polski w Boksie Seniorek które odbędą sie w Lublinie w dniach 07-10 marca 2013 roku w lubelskiej hali Mosir przy al. Zygmuntowskich 4.

Zapraszamy na obejrzenie pojedynku oraz galerii zdjęć z walki Małgosi na stronie startowej Paco Lublin.

źródło: MECHANIK

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 27 o godz. 12:51 pm UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC