Home / Sport / Mazovia Cup International 2012 festiwal sztuk walki !!!
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mazovia Cup International 2012 festiwal sztuk walki !!!

W Tarczynie pod Warszawą odbyła się VI edycja najbardziej prestiżowej imprezy federacji UFR – Mazovia Cup International. Organizatorami zawodów były Runda Zero Promotion, Federacja sztuk walki UFR (Universal Fighting Rules), UKS Akrobata Tarczyn, Honorowy Patronat nad Festiwalem sztuk walki objeli: Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz oraz Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Jan Dąbek.

Zawody w Tarczynie to jedyny turniej sztuk walki w Polsce, który pod względem atmosfery i różnorodności można porównać do najpopularniejszych zawodów zagranicznych jak np. Puchary Świata w Kickboxingu, które odbywają się co roku w Insburku lub w Rimini.

 

W zawodach udział wzięło 552 zawodników a każdy z nich walczył w kilku regulaminach, co łącznie dało ponad 1500 stoczonych pojedynków. Praca sędziów trwała niemal bez przerwy na 9 stanowiskach, w tym 7 matach, miejscu do „rozbić” desek i ringu.

Walczących oceniało około 100 sędziów i tyle samo wspierało ich trenerów oraz kibiców.

Łącznie zgłosiło się 71 klubów z pięciu krajów: Niemiec, Czech, Mołdawii, Egiptu i oczywiście Polski. Reprezentowali oni kilka sztuk i styli walki: taekwondo, kickboxing, karate, kung fu, K1, muay thi, MMA, boks. Bardzo licznie stawili się zawodnicy stylu tang soo doo. Mogliśmy podziwiać nie tylko walczących w kimonach zawodników ale także łamiących deski i wykonujących „układy”, w tym także z bronią.

 

 

 

Większość rywalizacji odbywała się w regulaminach federacji sztuk walki UFR (Universal Fighting Rules). Do najciekawszych należały: Point Fighting (techniczna walka do tzw pierwszego trafienia), Free Fight (walki na zasadach MMA), Musical Forms (bardzo widowiskowe układy „artystyczne” do muzyki) oraz UFR Rules (autorski regulamin federacji UFR). Ten ostatni zyskał sobie ogromną popularność gdyż jedna konkurencja łączy w sobie kilka regulaminów walki. Pierwsza runda toczona jest na zasadach bokserskich, druga z dopuszczonymi kopnięciami w głowę i tułów, trzecia odbywa się na zasadach K1, z kopnięciami low kick i uderzeniami kolanami. Taki regulamin pozwala wyłonić najbardziej wszechstronnych zawodników.

 

W turnieju wzieło udział czworo zawodników z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik”Włodawa, działąjącego przy ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie.

 

 

 

Małgorzata „Zadra”Choma( której przydomek po oststniej gali sportów walki został przybity na dobre) w kat do 50kg seniorek na zasadach UFR – runda boks, runda kickboxing i runda kickboxing z low-kick zwyciężyła zdobywając złoty medal.

Małgorzata swoim stylem walki oraz wynikami wygrywa często walkę zanim sie zacznie, tak było i w Tarczynie, zawodniczka z Warszawy Smolak Agnieszka reprezentująca styl tang soo do nie wyszła do finałowego pojedynku.Trzecie miejsce w tej kategorii zajeła Kalka Katarzyna ze Szczecina.

 

 

 

W tej samej kategorii tyle że Juniorek zwyciężyła Beta Rusiecka pokonując na punkty zawodniczkę teekwondo ze Szczecina tym samym zdobywając również złoty medal na zasadach UFR.

W kategorii Juniorów do 66 kg w walkach z low-kick bardzo dobrze zaprezentował sie

Piotr Romańczuk który zwyciężył kolejno dwóch rywali na punkty 3:0 a w finale po wyrównanym pojedynku musiał uznać wyższość przeciwnika przegrywając 2 :1. Piotrek zdobył srebrny medal i jest to jak do tej pory jego największe osiągnięcie.

Wśród Juniorów wystąpiła również Natalia Jańczak w kat. 64 kg, Natalia miała najcięższe zadanie bowiem przyszło jej dwa razy mierzyć sie z Mistrzynią Świata Tang Soo Do oraz Mistrzynią Europy teekwondo, o tyle co w pierwszej walce na zasadach Tang Soo Do Natalia została zdeklasowana o tyle w drugim pojedynku na zasadach UFR pachniało niespodzianką. Natalia stoczyła w sumie również trzy pojedynki zdobywając w efekcie brązowy medal. Do turnieju zawodników przygotował Sylwester Protas.

 

 

Warto dodać że troje zawodników uczęszcza do ZSZ NR 1 i II LO we Włodawie przy której działa klub sztuk walki „Skorpion” oraz sekcja lekkiej atletyki.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta oraz dzięki Panu Wiesławowi Blicharskiemu z Włodawy, właśćicielowi Firmy budowlanej Handbud oficjalnemu sponsorowi Małgorzaty „Zadry”Choma.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

Międzyszkolny Klub Sportowy „Mechanik”

źródło: SP

 

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

19 odwiedzających teraz
0 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC