Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Maskotka za prawidłowe przewożenie dziecka w foteliku
DSC09080

Maskotka za prawidłowe przewożenie dziecka w foteliku

W ramach I Ogólnopolskiego Tygodnia „Bezpieczne Przedszkole” policjanci odwiedzili Miejskie Przedszkole Integracyjne we Włodawie. Stróże prawa kontrolowali, czy dzieci są bezpiecznie przewożone w samochodach. Za nieprawidłowe przewożenie dziecka w pojeździe kierowca za karę musiał zjeść cytrynę, natomiast przedszkolak, który podróżował zapięty w foteliku otrzymał w nagrodę maskotkę.

Wczoraj w ramach I Ogólnopolskiego Tygodnia „Bezpieczne Przedszkole” odbyła się profilaktyczna kontrola bezpieczeństwa dzieci przewożonych w samochodach. Policjanci kontrolowali kierowców dowożących dzieci do Miejskiego Przedszkola Integracyjne we Włodawie. Podczas kontroli funkcjonariusze przypominali rodzicom o obowiązku przewożenia swoich pociech w fotelikach. W trakcie kontroli nie były udzielane mandaty.  Kierowcom, którzy nieprawidłowo przewozili w pojeździe swoje pociechy, wręczane były cytryny, których rozdano tylko trzy. Dzieci, które były prawidłowo zapięte w foteliku samochodowym otrzymały z rąk policjantek maskotkę Pancernika Gustawa.

Po ponad godzinnej kontroli policjantki przeprowadziły z przedszkolakami pogadankę, podczas której przypomniały dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowe zwróciły uwagę na zagrożenia, na które są narażone dzieci źle przewożone w pojazdach. Maluchy dowiedziały się, że nie wolno wsiadać do samochodu z osobą, która spożywała wcześniej alkohol oraz z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwrócono najmłodszym na konieczność jazdy w fotelikach i każdorazowe zapinanie w nich pasów bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało naklejkę „Jeżdżę w foteliku”, która ma przypominać, jak należy się zachować, aby być bezpiecznym w samochodzie.

źródło: KPP

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
4 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 03:12 am UTC
Ten miesiąc: 33 o godz. 04-12-2021 08:28 am UTC
Ten rok: 49 o godz. 01-29-2021 02:26 pm UTC