Home / Na Sygnale / Mamy tylko jedno życie
PG2

Mamy tylko jedno życie

Włodawscy policjanci spotkali się z uczniami PG nr 2 we Włodawie. Celem wizyty funkcjonariuszy było przybliżenie uczniom skutków i konsekwencji karnych posiadania i zażywania środków odurzających. Ponadto funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób.

Włodawscy policjanci spotkali się dzisiaj z młodzieżą z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie. Celem wizyty funkcjonariuszy było przybliżenie uczniom skutków i konsekwencji karnych posiadania i zażywania środków odurzających. Ponadto funkcjonariusze omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W dwugodzinnym spotkaniu wzięło udział blisko 150 osób. Młodym ludziom stróże prawa przedstawili materiał filmowy obrazujący sytuacje, w których młodzież pod wpływem środków odurzających popełnia różnego rodzaju przestępstwa, za które trafia do więzienia. Po podsumowaniu filmu funkcjonariusze wyświetlili gimnazjalistom prezentację multimedialną przedstawiającą zachowania kierowców, które mogą doprowadzić do wypadku drogowego. Po obejrzeniu przyczyn wypadków i ich skutków młodzież mogła uświadomić sobie, że życie to nie gra komputerowa i wszyscy mamy tylko jedno życie.

Panująca cisza podczas spotkania, uwaga z jaką młodzież przyswajała przekazywaną wiedzę oraz zadawanie przez nią trafnych pytań mogą świadczyć o dużym zainteresowaniu tematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 źródło: KPP

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
2 gości, 4 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC