Home / Aktualności / Mali goście z wizytą u policjantów
Maluchy 002

Mali goście z wizytą u policjantów

Komendę Powiatową Policji we Włodawie odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Maluchy zapoznały się z pracą policjantów z różnych wydziałów, obejrzały policyjny sprzęt i psy służbowe. Z maluchami rozmawiano również o bezpieczeństwie w domu i na ulicy oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon.

Wczoraj włodawskich policjantów odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Podczas wycieczki maluchy mogły dowiedzieć się jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy. Pod opieką wychowawczyń miały okazję zwiedzić mury komendy oraz zobaczyć, jak na co dzień pracuje oficer dyżurny. Duże zainteresowanie u maluchów wzbudziło wyposażenie stanowiska dowodzenia dyżurnego, gdzie uczyły się jak prawidłowo należy zgłaszać przez telefon o zaistniałym zdarzeniu. Mali goście zobaczyli również jak wygląda sprzęt do daktyloskopii, z którego mogli skorzystać. Każde dziecko odbiło swoją dłoń na kartce papieru, którą na pamiątkę wizyty zabrało z sobą do domu.

Wielką radość maluchom sprawiło również oglądanie policyjnego radiowozu i włączanie sygnałów. Zwiedzający zobaczyli także psy służbowe przebywające w specjalnie przygotowanych dla nich wybiegach. Na zakończenie spotkania przypomniano milusińskim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na drodze oraz o prawidłowym zgłaszaniu pomocy przez telefon. Na zakończenie wizyty dzieci okazując swoją wdzięczność i zadowolenie z wycieczki ofiarowały policjantom własnoręcznie wykonany order ,,Super Policjant”.

żródło: KPP WŁODAWA

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
0 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:12 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 02-06-2023 05:45 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC