Home / Aktualności / Małgorzata „Zadra” Choma z medalem Mistrzostw Świata full-contact
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Małgorzata „Zadra” Choma z medalem Mistrzostw Świata full-contact

W dniach 08-16.09.2012 w Bratysławie na Słowacji odbyły się Mistrzostwa Świat juniorów oraz kadetów w kickboxingu, walki były toczone we wszystkich formach . Na mistrzostwa stawiła się rekordowa liczba zawodników oraz zawodniczek, około 2250 reprezentujących 59 krajów z 5 kontynentów. Na Mistrzostwach w wersji full-contact Polskę reprezentowała Małgorzata Choma z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” uczennica ZsZ Nr.1 i II LO Im. Drugiej Warszawskiej Brygady Saperów, która w Sierpniu została powołana do Kadry Narodowej.

Małgosia dotarła aż do półfinału gdzie trafiła na Rosjankę Anzhele KhaakiInzianovą której uległa na punkty, Rosjanka jeszcze w finale rozprawiła sie z Turczynką i została Mistrzynia Świata.

Małgorzata zdołała jednak stanąć na podium i wywalczyć brązowy medal.

Mistrzostwa Świata zdominowali Rosjanie zajmując we wszystkich formach pełnokontaktowych, w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsca. Reprezentacja Rosji w full-contact zdobyla 24 złote medale, 17 srebrnych i 9 brązowych drugie miejsce zajęła Turcją, Polska uplasowała się na czwartej pozycji. Podobnie było w K-1 Rosja, Polska, South Afrika a w Low-kick Rosja, Serbia, Portugalia.

Jest to największy jak dotąd sukces sekcji kickboxingu „Skorpion” z Włodawy która parę już lat sponsoruje Pan Wiesław Blicharski właściciel firmy budowlanej Handbud. Duży wkład w sukces Małgosi mają też firma APM Ekoenergia , Pani Izabela Szałach oraz Pan Paweł Makolągwa jak i grono innych ludzi takich jak nauczyciel Pan Mariusz Czuj, psycholog Pani Agata Głogowska, Pan Paweł Panasiuk z firmy multimedialnej Panasiuk.biz czy Pani Edyta Ignatowicz oraz wielu innych którym sama zawodniczka oraz trener chcą serdecznie podziękować. 

 

Okręgowy Lubelski Związek Kickboxingu

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
0 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 21 o godz. 10-01-2023 07:12 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC