Home / Małgorzata „Zadra” Choma z szansami na mistrzostwa świata.
malogsia

Małgorzata „Zadra” Choma z szansami na mistrzostwa świata.

W Błaszkach koło Sieradza zakończyły się Mistrzostwa Polski kickboxingu Juniorów Starszych i Młodszych full-kontakt . Małgorzata odniosła tam kolejny sukces sportowy, przypomnijmy że to już trzeci tytuł Mistszowski dla Małgosi w tym drugie Mistrzostwo Polski w tym roku.

W Błaszkach koło Sieradza zakończyły się Mistrzostwa Polski kickboxingu Juniorów Starszych i Młodszych full-kontakt które zorganizował trener Ziętek TEAM Brzeziny Mariusz Ziętek, przy współpracy z Burmistrzem Gminy i Miasta Błaszki Piotrem Świderskim.

92 zawodniczek i zawodników z 32 klubów z całej Polski wzięło udział w tym turnieju. Pod bacznym okiem trenera kadry narodowej – Włodzimierza Trzeciaka – rozegranych zostało 60 walk.

Na zawodach nie zabrakło reprezentantów Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa z sekcji „Skorpion”.  W kat. Junior młodszy do 79 kg zadebiutował Oskar Stroński który w półfinale uległ zawodnikowi Adrianowi Pamięta z Akademia Sportów Walki Knockout Zielona Góra, Oskar przegrał przez RSC, ale dopiero w trzeciej rundzie co oznacza że w ciągu walki był trzy razy liczony.

W efekcie Stroński zdobył brązowy medal, a jego przeciwnik w finale pokonał jeszcze Piotra Kołakowskiego z klubu Zamek Kurzętnik i zaostał Mistrzem Polski.

Do zawodów przystąpiła również Małgorzata „Zadra” Choma która została Mistrzynią Polski full-contact w kat Juniorek Starszyk – 48 kg, przypomnijmy że to już trzeci tytuł Mistszowski dla Małgosi w tym drugie Mistrzostwo Polski w tym roku – pierwsze w low – kick.

Zawodniczka MKS ”Mechanik” Włodawa udzieliła również pierwszego swojego wywiadu dla radia – Nasze Radio Sieradz. Małgorzata była pytana o diete przygotowania , treningi oraz o kickboxing kobiecy. Wywiad ma być do odsłuchania na stronie radia.

„Zadra” została również zauważona przez trenera Kadry Narodowej Full – Contact mgr Włodzimierza Trzeciaka i prawdopodobnie zostanie powołana na zgrupowanie reprezentacji które odbędzie sie w Sierpniu w Zakopanym, est więc duża szansa występu w Mistrzostwach Świata które odbędą sie  na Słowacji we Wrześniu.

Do mistrzostw przygotował zawodników trener MKS „Mechanik” oraz V-ce Prezes  Lubelskiego Okręgowego Związku Kickboxingu Sylwester Protas.

 

Serdeczne Podziękowania dla osób bez których wyjazd by sie nie odbył, Pana Wiesława Blicharskiego właściciela firmy HANDBUD Włodawa oraz Pani Izabeli Szałach i Pana Pawła Makolągwy  z firmy APM EKOENERGIA  Biała Podlaska.

         LOZKB                              Sekcja Kickboxingu i Sztuk Walki „Skorpion”

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

17 odwiedzających teraz
2 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC