Home / Aktualności / Malarskie warsztaty sztuki ludowej
Malarstwo-01

Malarskie warsztaty sztuki ludowej

W sobotę 20 września, w Siedlisku Sobibór odbyły się kolejne Polsko-Ukraińskie Warsztaty Sztuki Ludowej „Nadbużańskie pogranicze kultury, tradycji i narodów”, zorganizowane w ramach mikroprojektu „Folklor i sztuka ludowa nadbużańskiego pogranicza”, realizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013, projekt parasolowy pt. „Kultura pogranicza pomostem integracji społeczności lokalnych w Euroregionie Bug”. 

Tematyką warsztatów była rzeźba i malarstwo ludowe. Ich uczestnikami byli amatorzy z gminy Włodawa oraz Rejonu Szackiego – partnera mikroprojektu. Warsztaty prowadziła Agnieszka Kuryłowicz. Artystka od kilku lat jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego, gdzie pełni funkcję sekretarza stowarzyszenia. Bierze czynny udział w warsztatach, plenerach i wystawach, oraz innych przedsięwzięciach tego typu na terenie kraju. Tworzy głównie technice olejnej, na płótnie i desce, jej prace posiadają indywidualny charakter i specyficzną atmosferę wciągającą w swój świat odbiorcę, widać w nich świeżość spojrzenia na otaczającą rzeczywistość i dostrzeganie detali, które ją tworzą. Ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Obrazy artystki znajdują się w wielu domach na terenie kraju jak i zagranicą.
Uczestnicy warsztatów spróbowali swoich umiejętności w tworzeniu obrazów technikami – akwarela i pastel, oraz rzeźb w glinie i gipsie. Powstałe dzieła można obejrzeć w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Włodawa.
Warsztaty Sztuki Ludowej są już ostatnim wydarzeniem na terenie gminy Włodawa, organizowanym w ramach mikroprojektu „Folklor i sztuka ludowa nadbużańskiego pogranicza”. Kolejne wydarzenia – Jarmark Folkloru Nadbużańskiego oraz seminarium podsumowujące mikroprojektu, odbędą się w Szacku na Ukrainie.

 

 

 

About TV Włodawa

7 odwiedzających teraz
0 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC