Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Mała bohaterka uratowała rodzinny dom
straz

Mała bohaterka uratowała rodzinny dom

strazDzięki błyskawicznej reakcji 10-letniej Mai Prill z Dubeczna udało się uniknąć tragedii. Kiedy na poddaszu jej rodzinnego domu wybuchł pożar, dziewczynka zachowała zimną krew, chwyciła za słuchawkę telefonu i wezwała straż pożarną. 


W poniedziałek (28 stycznia) o godz. 19.36 Straż Pożarna we Włodawie otrzymała zgłoszenie o pożarze poddasza domu w Dubecznie. Pomoc wezwała 10-latka, która szczegółowo opisała pożar i prawidłowo podała strażakom adres. Dzięki Mai strażacy nie mieli problemu z trafieniem na miejsce i wiedzieli, czego mają się spodziewać.

Do akcji ruszyły dwa zastępy z Jednostki Ratownictwa Gaśniczego z Włodawy i Ochotniczej Straży Pożarnej z Hańska. – Po przybyciu na miejsce stwierdzono silne zadymienie na poddaszu budynku. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli na poddasze i szybko doprowadzili do ugaszenia pożaru – relacjonuje Waldemar Makarewicz, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej we Włodawie.

Dalszą część artykułu znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia
źródło Nowy Tydzień

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

14 odwiedzających teraz
2 gości, 12 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 02:53 pm UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 04-08-2021 06:16 pm UTC
Ten rok: 49 o godz. 01-29-2021 02:26 pm UTC