Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Ludzie błagają o zasięg
Antena_gsm

Ludzie błagają o zasięg

Dubeczno to jedna z największych miejscowości powiatu włodawskiego, a jednocześnie niemal biała plama na mapie zasięgu sieci komórkowych. Zarówno mieszkańcy jak i władze gminy od lat walczą, by móc normalnie kontaktować się ze światem. Być może wkrótce ich starania przyniosą efekt, bo jeden z operatorów zapewnia, że zasięg poprawi się jeszcze w te wakacje.

Kłopot mieszkańców Dubeczna – ok. 1-tysięcznej miejscowości w gminie Hańsk z dostępem do telefonii komórkowej i Internetu bezprzewodowego trwa nieustannie od ponad 2 lat. Miejscowość jest niemal zupełnie pozbawiona zasięgu. Dzwonić można tylko wychodząc na dwór, w domach i mieszkaniach takiej opcji nie ma zupełnie. A jak już uda sie gdzieś dodzwonić, jakość rozmowy jest bardzo słaba. – Już nie wiemy, co z tym począć – mówi Jarosław Mazurek, radny z Dubeczna. – Zmiany operatorów nic nie dają, pisma i petycje wysyłane przez klientów indywidualnych jak i wójta nic nie dają – zewsząd jesteśmy odsyłani z kwitkiem.

Co ciekawe, wystarczy wejść 300 metrów głąb lasu i zasięg jest świetny. Obecnie zastanawiamy się nad tym, by zebrać podpisy mieszkańców i dostarczyć je do operatorów. Być może taka zbiorowa petycja coś pomoże, bo przecież tak dalej nie da się żyć. Są problemy nie tylko ze zwykłą komunikacją, ale też chociażby z wezwaniem pomocy, czy załatwieniem ważnych spraw – dodaje Mazurek. Być może gehenna mieszkańców wkrótce się skończy.

– Mieszkańcy Dubeczna mogą odczuwać utrudnienia w korzystaniu z telefonów komórkowych, z uwagi na zbyt dużą odległość ich miejscowości od nadajnika (ok. 4 km) – wyjaśnia Maria Piechocka z biura prasowego Orange. – W ostatnim czasie nie odnotowaliśmy w tej lokalizacji żadnych zakłóceń czy pogorszenia zasięgu. Pewne ograniczenia związane są także z tym, że jest to teren przygraniczny i obecnie wykorzystywane pasmo jest słabsze. Wstępne plany zakładają uruchomienie na najbliższej stacji bazowej pasma U900 Mhz, które ma najlepszą propagację fal radiowych. To powinno spowodować poprawę zasięgu już w te wakacje – dodaje Piechocka.

źródło: Nowy Tydzień bm

https://www.nowytydzien.pl/ludzie-blagaja-o-zasieg/

About TV Włodawa

32 odwiedzających teraz
3 gości, 29 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 01:00 am UTC
Ten miesiąc: 137 o godz. 02-01-2019 10:24 am UTC
Ten rok: 157 o godz. 01-11-2019 10:05 am UTC