Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Lublin: Brutalny napad na dwójkę młodych ludzi.
bijatyka

Lublin: Brutalny napad na dwójkę młodych ludzi.

bijatykaZa brutalny napad rabunkowy odpowie 19-latka i jej 14-letnia koleżanka. Policjanci zatrzymali napastniczki dzięki informacji od osób obserwujących miejski monitoring. 14-latka będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym, natomiast o losach starszej zdecyduje dziś Sąd Rejonowy w Lublinie. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 12.
         Do zdarzenia doszło w czwartek przed północą. Pracownicy obsługujący miejski monitoring zauważyli dwie dziewczyny, które zachowywały się dość nietypowo. W pewnym momencie podbiegły do dziewczyny, będącej w towarzystwie kolegi. Starsza z nich chwyciła ją z tyłu za włosy, zadawała ciosy i ciągnęła oszołomioną dziewczynę po chodniku. Druga z dziewczyn zaatakowała towarzysza dziewczyny. Dzięki aktywnej postawie świadków, którzy interweniowali nie doszło do poważnych obrażeń u napadniętych. W efekcie jednak napadu sprawczynie zrabowały poszkodowanej torebkę, w której znajdował się portfel, klucze, telefon komórkowy i inne drobne przedmioty.
         Informacja o napadzie natychmiast trafiła do dyżurnego, który skierował radiowóz na miejsce bandyckiego napadu. Dzięki pomocy świadków obie napastniczki zostały zatrzymane. Przed policjantami ukryły się w piwnicy. Starsza trafiła do policyjnego aresztu, a 14-latka do Policyjnej Izby Dziecka. Obie były nietrzeźwe (1,7 i 1,2 promila). 19-letnia mieszkanka Lublina doznała licznych obrażeń na twarzy i nogach oraz obrażenia głowy. Jest pod opieką lekarską. Jej 20-letni kolega nie odniósł obrażeń. Po wytrzeźwieniu 19-letnia Karolina K. usłyszała zarzut rozboju. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 12. Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Lublinie na wniosek prokuratury i policji zdecyduje czy zastosować wobec niej najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 14-latka po przesłuchaniu została przekazana rodzicom. Jej sprawą zajmie się sąd rodzinny.
         Wcześniej obie dziewczyny zostały zatrzymane za kradzież w hipermarkecie. Sprawa ta będzie dołączona do łącznego rozpoznania w sądzie.
         Na tym przykładzie możemy stwierdzić, że w wielu tego typu sprawach sprawdza się miejski monitoring. Dzięki coraz większej ilości kamer możemy czuć się coraz bezpieczniej. Notujemy mniejszą ilość przestępstw rozbójniczych – dynamika spadła do 82,4 procent, a wykrywalność jest na poziomie 83 procent.
 
JW KWP 

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
5 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:01 pm UTC
Ten miesiąc: 27 o godz. 07-01-2022 03:47 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC