Home / Sport / Lewart – Włodawianka 2:0, trzy mecze odwołane
lewart lubartow

Lewart – Włodawianka 2:0, trzy mecze odwołane

Wykartkowana w poprzednim meczu z Victorią Włodawianka przyjechała do Lubartowa jak na ścięcie. W jej składzie zabrakło w sumie ośmiu podstawowych graczy.
Bo oprócz pauzujących za kartki Marka Żakowskiego, Michała Kuczyńskiego, Artura Nielipiuka i Wojciecha Więcaszka na Lewart nie wykurował się kontuzjowany Norbert Zdolski. 

Z różnych przyczyn zabrakło też Adriana Smolika i Grzegorza Bornusa.

– Ich miejsce zajęli zawodnicy z drużyny rezerw i juniorzy – tłumaczy Marek Drob, trener Włodawianki.

Jakby tego było mało w 28 min boisko musiał opuścić kontuzjowany bramkarz włodawian Kamil Struk. Między słupkami zastąpił go rezerwowy golkiper Daniel Polak, który mecz rozpoczął jako… zawodnik z pola. W tej sytuacji porażka 0:2 nie wydaje się być dotkliwą.

Gospodarze objęli prowadzenie w 19 min po golu Przemysława Kosmali. Potem przez długi czas nie byli w stanie zmusić do kapitulacji Polaka. Zrobił to dopiero w samej końcówce doświadczony Borys Kaczmarski.

– My też nie mieliśmy kim straszyć rywala – mówi Janusz Mitura, prezes Lewartu. – Na ławce mieliśmy tylko dwóch zawodników, w tym bramkarza. Za kartki pauzował Damian Kuzioła. Kontuzjowani są Adrian Zagajski i Kamil Cękała, a Mateusz Woźniak musiał być na uczelni.

Mimo tego lubartowianie zwyciężyli przełamując się po dwóch kolejnych porażkach z zamojskimi zespołami: Omegą i AMSPN Hetman. W kolejnym meczu znowu zagrają u siebie, tym razem ze Stalą Poniatowa. Wolne będzie miał w tym spotkaniu Andrzej Gutek, który dostał czwartą żółtą kartkę i musi pauzować.

Lewart Lubartów – Włodawianka Włodawa 2:0 (1:0)

Bramki: Kosmala (19), Kaczmarski (89).

Lewart: Herda – Bodziak, Bijan, Jezior, Krzyżanowski, Korzeniowski, Gutek, Grzegorczyk, Kosmala, Kaczmarski, Rybak (67 Kłysiak).

Włodawianka: Struk (28 Sielaszuk) – Żakowski, Polak, Chaciówka, Pruszkowski, Kruk, Mikulski, Bartnik, Walko, Chełmicki, Kępiński.

Żółte kartki: Gutek, Kłysiak (L) – Sielaszuk, Polak (W). Sędziował: Karol Walczuk (Lublin). Widzów: 50.

Oni przegrali ze śniegiem
Z ośmiu spotkań 13. kolejki spotkań do skutku doszło tylko pięć. Opady śniego storpedowały wczorajsze mecze Orionu Niedrzwica Duża ze Spartą Rejowiec Fabryczny, GKS II Bogdanka z Janowianką Janów Lubelski i Victorii Żmudź z Ruchem Ryki.

– Na głównej płycie nie dało się grać, a boisko ze sztuczną nawierzchnią nie jest zweryfikowane na IV ligę dlatego mieliśmy wolne – mówi Tomasz Hermann, trener zespołu z Łęcznej.

Victoria oszczędziła rywalowi długiej i kosztownej podróży do Dorohuska. W Niedrzwicy też nie było sensu taplać się w śniegu i błocie.

Decyzję odnośnie nowych terminów odwołanych spotkań podejmie w tym tygodniu Wydział Gier LZPN. Jedną z rozważanych możliwości jest odrobienie zaległości w środę, 7 listopada.

źródło: Dziennik Wschodni

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
1 gości, 5 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:03 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC