Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Laury dla młodych literatów
wojewodzki konkurs literacki

Laury dla młodych literatów

Sześcioro uczniów z Włodawy znalazło się w gronie laureatów 10 Wojewódzkiego Konkursu Literackiego. Dla dwojga jest to już kolejny taki sukces.

Jakub Kirszner z I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie zdobywa tytuł laureata od trzeciej edycji, czyli od siedmiu lat. Trzykrotną laureatką tego konkursu, również w tym roku, jest
Dominika Kirszner z Publicznego Gimnazjum nr 1. W gronie tegorocznych laureatów są także Marcin Brożek i Aleksandra Walasek ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Patryk Kędzierski i Gabriela Ewa Wodnicka ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz dorosłych z województwa lubelskiego. Uczestnicy nadsyłali po dwa wiersze lub opowiadanie, które dotąd nie były publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści przygotowywali teksty, związane z tematem „Drobne gesty – Wielkie sprawy”, natomiast pozostali uczestnicy pisali utwory na dowolny temat.

Uroczyste rozdanie nagród, połączone z promocją pokonkursowego tomiku odbędzie się 4 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

źródło: IAS

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
3 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 01:04 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 05-13-2022 12:41 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC