Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Laury dla młodych literatów
wojewodzki konkurs literacki

Laury dla młodych literatów

Sześcioro uczniów z Włodawy znalazło się w gronie laureatów 10 Wojewódzkiego Konkursu Literackiego. Dla dwojga jest to już kolejny taki sukces.

Jakub Kirszner z I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie zdobywa tytuł laureata od trzeciej edycji, czyli od siedmiu lat. Trzykrotną laureatką tego konkursu, również w tym roku, jest
Dominika Kirszner z Publicznego Gimnazjum nr 1. W gronie tegorocznych laureatów są także Marcin Brożek i Aleksandra Walasek ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Patryk Kędzierski i Gabriela Ewa Wodnicka ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.

Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz dorosłych z województwa lubelskiego. Uczestnicy nadsyłali po dwa wiersze lub opowiadanie, które dotąd nie były publikowane ani nagradzane w innych konkursach.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści przygotowywali teksty, związane z tematem „Drobne gesty – Wielkie sprawy”, natomiast pozostali uczestnicy pisali utwory na dowolny temat.

Uroczyste rozdanie nagród, połączone z promocją pokonkursowego tomiku odbędzie się 4 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

źródło: IAS

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
2 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 56 o godz. 03:48 am UTC
Ten miesiąc: 58 o godz. 10-05-2022 09:03 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC