Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Laur z przedsiębiorczości
kosciuszka

Laur z przedsiębiorczości

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie Aleksandra Osypowicz wykazała się doskonałą wiedzą i umiejętnościami w szkolnym etapie XIII Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia” i znalazła się w grupie jego 1251 laureatów.

Teraz będzie reprezentować swoją szkołę w eliminacjach okręgowych, które odbędą się 1 marca w Krakowie. Weźmie w nich udział 247 uczniów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego. Aleksandrę do udziału w olimpiadzie przygotowała nauczycielka podstaw przedsiębiorczości w I LO Małgorzata Siedlik.
Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Jest ona realizowana od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Każdego roku bierze w niej udział ponad 15 tys. uczestników. Jej kolejne edycje poruszają współczesne tematy przewodnie i stawiają na rozwój u młodzieży praktycznych umiejętności z zakresu przedsiębiorczości. Olimpiada jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

źró∂ło: Nowy Tydzień (a)

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
0 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 12:49 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC