Home / Lato gminy nie zaskoczy?
jezioro

Lato gminy nie zaskoczy?

16 maja informację o przygotowaniu gminy Włodawa do sezonu turystycznego przedstawił na ostatniej sesji RG wójt Tadeusz Sawicki. O przygotowaniach gminy do sezonu informował dzień później także podczas posiedzenia powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku we Włodawie.

W uchwalonym przez Radę Gminy budżecie na rok bieżący ujęto wydatki na zapewnienie bezpieczeństwa osób kąpiących się w dwóch kąpieliskach zlokalizowanych w dotychczasowym obszarze. Jednak uchwała z dnia 25 kwietnia bieżącego roku Rada Gminy określiła w wykazie kąpielisk jedynie kąpielisko w granicach wewnętrznego obszaru pomostu pływającego. Również uchwała Rady Gminy została przeznaczona kwota 20 tys. zł na wsparcie działań policji. Rada zatwierdza także uchwałę, zmieniony regulamin plaży Jeziora Białego, które to zmiana polegają na wprowadzeniu zakazu poruszania się po plaży wszelkiego rodzaju pojazdami oraz zakazie spożywania napojów alkoholowych i palenia wyrobów tytoniowych na pomostach. Są wprowadzone również nowe rozwiązania w zakresie odbioru od właścicieli nieruchomości odpadów komunalnych. Odbiór tych odpadów będzie odbywał się za pomocą kontenerów KP-7 ustawionych w ogólnodostępnych miejscach, a transport będzie dokonywany na zlecenie Gminnego Zakładu Komunalnego. Planowane również są działania zmierzającego do ustawienia blokad na wjazdach na terenie plaży jak i po jej terenie. 

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

9 odwiedzających teraz
2 gości, 7 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC