Home / Na Sygnale / KWP: Lubelscy policjanci spełnili marzenie 10 letniego Kuby/Film/
kuba policja

KWP: Lubelscy policjanci spełnili marzenie 10 letniego Kuby/Film/

Dzisiaj policjanci z sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie uczestniczyli w niezwykłej akcji.   Spotkali się z 10 letnim Kubą, który zmaga się ze skutkami czterokończynowego porażenia kończyn. Mimo, że boryka się on z bardzo ciężką chorobą, jak każde dziecko ma marzenia. Chłopiec od zawsze chciał zostać policyjnym antyterrorystą. ZOBACZ FILM

Dzisiaj policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie spotkali się z 10 letnim Kubą, który od zawsze marzył by zostać policyjnym antyterrorystą. Chłopiec od urodzenia boryka się z ciężką chorobą, tak jak wszystkie dzieci  ma marzenia. Jedno z nich mogliśmy dzisiaj spełnić. Wcześnie rano, służbowym samochodem chłopiec został zabrany z domu przez policjantów. Na policyjnej strzelnicy przy ul. Grenadierów na Kubę czekali funkcjonariusze z Sekcji Antyterrorystycznej. Policjanci przygotowali dla chłopca wiele atrakcji. Kuba poznał „tajniki” policyjnej służby dowiedział się czym dokładnie zajmują się antyterroryści i jakie mają zadania. Chłopiec miał możliwość obejrzeć broń policyjną. Mógł także sprawdzić precyzję swojego oka strzelając do baloników i policyjnej tarczy. Wszyscy byli zaskoczeni z wyników jakie osiągnął.

tarcza

Atrakcji nie był końca. Wiele radości sprawiła chłopcu możliwość sterowania specjalistycznym robotem wykorzystywanym do rozbrajania materiałów pirotechnicznych. Największym wyzwaniem dla 10 latka było jednak koordynowanie działań antyterrorystów podczas symulacji zatrzymywania samochodu, którym mieli się poruszać przestępcy.  Były strzały, wybuchy i wyciąganie podejrzanego z samochodu. Tym wszystkim kierował właśnie Kuba.
To był niezapomniany dzień dla 10 latka, ale także dla nas. Chłopiec dostał na zakończenie wizyty podarunek – specjalne wyposażenie małego antyterrorysty m.in. kask i plecak.   Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w spełnieniu tego marzenia.
 
Kubie życzymy przede wszystkim zdrowia. Bądź dzielny nasz mały kolego.
źródło: KWP MJ/R.L.R

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
0 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 12:17 am UTC
Ten miesiąc: 21 o godz. 10-01-2023 07:12 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC