Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Kurator oświaty we Włodawie
image_gallery

Kurator oświaty we Włodawie

Akurat w dniu Świętego Walentego do Starostwa Powiatowego we Włodawie przyjechała Teresa Misiuk – Kurator Oświaty w Lublinie, aby spotkać się z dyrektorami szkół i placówek z powiatu. Rolę gospodarza pełnił wicestarosta Adam Panasiuk.

Wicestarosta, dziękując pani kurator za przybycie, podkreślił, że jest to niecodzienne spotkanie i życzyłby sobie, aby było ich więcej, bowiem gdzie jak gdzie, ale problemów w oświacie na pewno nie brakuje.

Spotkanie, na które przybyło kilkadziesiąt osób, zaczęło się od informacja ze spotkania Anny Zalewskiej – Ministra Edukacji Narodowej z przedstawicielami samorządu w Chełmie w ostatni poniedziałek (12 lutego) . Następnie pani kurator przedstawiła zmiany w ustawie Karta Nauczyciela w zakresie oceny pracy oraz awansu zawodowego nauczycieli; stan prac nad kryteriami oceny pracy nauczyciela. Mówiła także o kształceniu zawodowym w nowym systemie oświaty oraz roli doradcy zawodowego. Z kolei Arkadiusz Kwieciński – dyrektor Delegatury w Chełmie poruszył temat roli dyrektora szkoły i współpracy z Radą Rodziców w zakresie umocowania prawnego rady w szkole. Jako przykład dobrych praktyk w szkole  wystąpił Janusz Korneluk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.

Dyrektorzy obecni mieli także możliwość zapoznania się z Krajowym Programem Doskonalenia Nauczycieli oraz kwestią kontroli doraźnych w zakresie zgodności funkcjonowania szkoły z arkuszem organizacji i przepisami prawa. Na koniec omówiono projekt Ośrodka Rozwoju Edukacji „Nowoczesne programy nauczania i scenariusze zajęć” oraz pani kurator przypomniała o projekcie „Rok dla Niepodległej”, którego szczegóły są na stronie www kuratorium.

źródło: Powiat Włodawski

About TV Włodawa

67 odwiedzających teraz
3 gości, 64 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 74 o godz. 11:02 pm UTC
Ten miesiąc: 74 o godz. 09-25-2022 11:02 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC