Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Kurator oświaty we Włodawie
image_gallery

Kurator oświaty we Włodawie

Akurat w dniu Świętego Walentego do Starostwa Powiatowego we Włodawie przyjechała Teresa Misiuk – Kurator Oświaty w Lublinie, aby spotkać się z dyrektorami szkół i placówek z powiatu. Rolę gospodarza pełnił wicestarosta Adam Panasiuk.

Wicestarosta, dziękując pani kurator za przybycie, podkreślił, że jest to niecodzienne spotkanie i życzyłby sobie, aby było ich więcej, bowiem gdzie jak gdzie, ale problemów w oświacie na pewno nie brakuje.

Spotkanie, na które przybyło kilkadziesiąt osób, zaczęło się od informacja ze spotkania Anny Zalewskiej – Ministra Edukacji Narodowej z przedstawicielami samorządu w Chełmie w ostatni poniedziałek (12 lutego) . Następnie pani kurator przedstawiła zmiany w ustawie Karta Nauczyciela w zakresie oceny pracy oraz awansu zawodowego nauczycieli; stan prac nad kryteriami oceny pracy nauczyciela. Mówiła także o kształceniu zawodowym w nowym systemie oświaty oraz roli doradcy zawodowego. Z kolei Arkadiusz Kwieciński – dyrektor Delegatury w Chełmie poruszył temat roli dyrektora szkoły i współpracy z Radą Rodziców w zakresie umocowania prawnego rady w szkole. Jako przykład dobrych praktyk w szkole  wystąpił Janusz Korneluk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie.

Dyrektorzy obecni mieli także możliwość zapoznania się z Krajowym Programem Doskonalenia Nauczycieli oraz kwestią kontroli doraźnych w zakresie zgodności funkcjonowania szkoły z arkuszem organizacji i przepisami prawa. Na koniec omówiono projekt Ośrodka Rozwoju Edukacji „Nowoczesne programy nauczania i scenariusze zajęć” oraz pani kurator przypomniała o projekcie „Rok dla Niepodległej”, którego szczegóły są na stronie www kuratorium.

źródło: Powiat Włodawski

About TV Włodawa

22 odwiedzających teraz
8 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 86 o godz. 02:45 pm UTC
Ten miesiąc: 151 o godz. 03-13-2018 10:38 am UTC
Ten rok: 152 o godz. 02-05-2018 11:18 am UTC