Home / ”Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”

”Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”

1.03.- 8.03.2012r.  w Ośrodku odbyły się zajęcia  merytoryczne oraz warsztaty w ramach realizowanego w szkole międzynarodowego projektu „ Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”, dofinansowanego ze środków Komisji Europejskiej oraz  Środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Zajęcia miały  na celu poniesienie świadomości uczniów nt. zrównoważonej gospodarki leśnej i prowadzone były przez  trenera regionalnego – Michała Wolnego przedstawiciela Towarzystwa dla Natury i Człowieka, członka Polskiej Zielonej Sieci.

    Uczniowie w trakcie spotkań  dowiedzieli się na czym polega odpowiedzialna produkcja            i konsumpcja wyrobów pochodzących z lasu, takich jak meble, pokrycia podłogowe, okna             i papier. Dowiedzieli się również o sposobach przeciwstawienia się dewastacji środowiska  oraz poznawali jak wybierać drewno i papier przyjazne środowisku, z zachowaniem zasad Sprawiedliwego Handlu i pochodzące z recyklingu. Podczas pierwszych zajęć uczniowie otrzymali ciekawe  materiały oraz  multimedialne pakiety edukacyjne, które pomogły wdrożyć temat odpowiedzialnej gospodarki leśnej na zajęciach.

Na spotkaniu poświeconym warsztatom, projektowano kampanię dla społeczności lokalnej na rzecz podnoszenia świadomości w zakresie zrównoważonej gospodarki i konsumpcji zasobów leśnych.  Został przedstawiony również regulamin konkursu, w którym uczniowie swą aktywnością będą walczyć o główną nagrodę w w/w projekcie.

Zapraszamy przedstawicieli branży meblowej ,papierniczej,  nadleśnictwa oraz zainteresowanych dziennikarzy, i innych instytucji zajmujących się tematyką leśną do wsparcia naszych działań w realizacji projektu. Niebawem planujemy rozpoczęcie naszej ekologicznej kampanii.

Zapraszamy również wszystkich do odwiedzania strony www.ekonsument.pl

Nad prawidłową realizacją przewidzianych w projekcie działań edukacyjnych   czuwają  panie: Marta Uźniak i Katarzyna Skoczelas.

 

 

źródło: MU

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

3 odwiedzających teraz
0 gości, 3 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 9 o godz. 01:08 am UTC
Ten miesiąc: 29 o godz. 05-01-2024 01:42 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC