Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / KRASNYSTAW/WŁODAWA: „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”
68-134292

KRASNYSTAW/WŁODAWA: „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” spotkali się z uczniami. Mundurowi oprócz rozmowy na temat bezpiecznej drogi do szkoły pokazali młodzieży jak należy się zachować w przypadku ataku agresywnego zwierzęcia oraz jak postępować z osobami obcymi. Również policjanci z Włodawy i Urszulina spotkali się z dziećmi, by przypomnieć im jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły.

Wczoraj przedstawiciele krasnostawskiej policji spotkali się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krasnymstawie. Odbyło się ono w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Podczas spotkania szczegółowo omówione zostały tematy związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, prawidłowym przechodzeniem  przez jezdnię. W ramach powyższego przeprowadzane były zajęcia praktyczne na przejściu dla pieszych znajdującym się przy szkole.

Ponadto policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką omówili z uczniami zasady bezpiecznego zachowania się w kontaktach z osobami obcymi oraz sposobu postępowania w przypadku napotkania agresywnego zwierzęcia. Dodatkowo przypominane zostały zagadnienia dotyczące bezpiecznej zabawy. Zgromadzeni bardzo chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Najbardziej interesowały ich zagadnienia z zakresu ruchu drogowego.

68-134291

Z kolei policjanci Wydziału Ruchu Drogowego i dzielnicowi z włodawskiej komendy w minionym tygodniu we Włodawie i Starym Brusie przeprowadzili cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzięki przychylności dyrektorów szkół i nauczycieli w spotkaniach udział wzięło blisko pół tysiąca uczniów.

Policjanci w trakcie spotkań z dziećmi również poruszali tematy związane z bezpieczeństwem w drodze do szkoły. Omówiono zasady bezpiecznego korzystania z jezdni i chodnika, zarówno przez pieszych jak i rowerzystów. Podczas spotkań poruszono także temat bezpiecznego korzystania w trakcie drogi do szkoły z telefonów, tabletów i odtwarzaczy MP-3.

Przypominamy, że wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne takie jak: telefony komórkowe, smartfony, tablety, urządzenia GPS pomagają – ale także rozpraszają uwagę i przez to mogą być przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Apelujemy o rozważne korzystanie z tego rodzaju urządzeń. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych.

P.W./A.W/B.Sz.

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
3 gości, 16 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 02:07 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 08-04-2022 03:45 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC