Home / Aktualności / Krasnystaw w 3D
kino 3d

Krasnystaw w 3D

Krasnostawianie mają Dom Kultury na miarę XXI wieku! – Taką technologią mogą się pochwalić zaledwie trzy miasta w naszym województwie – mówił podczas uroczystego otwarcia wyremontowanego KDK Marek Ziemba z urzędu miasta Krasnystaw. Przez trzy dni na wyświetlany w technologii 3D film „Prometeusz” przyszło ponad 1200 mieszkańców powiatu!

Otwarcie przebudowanego Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się 9 października. Na imprezę przybyli m.in.: poseł Sławomir Zawiślak i wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli samorządu lokalnego, na czele z burmistrzem Krasnegostawu Andrzejem Jakubcem i starostą Januszem Szpakiem. Impreza rozpoczęła się od przecięcia symbolicznej wstęgi i oficjalnego otwarcia KDK przez marszałka Grabczuka, burmistrza Jakubca, starostę Szpaka oraz zastępcę burmistrza Krasnegostawu Dariusza Turzynieckiego, przewodniczącego rady miasta Edwarda Kawęckiego oraz Weronikę Kopiec – przedstawicielkę działającej przy KDK Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Obiekt poświęcił ks. Roman Skowron. Później zaproszeni goście mogli podziwiać możliwości nowego krasnostawskiego kina. Najpierw, podczas występu Natalii Kowalczyk, rodowitej krasnostawianki, która od 10 lat uczy się śpiewu, podziwiali jego walory akustyczne. Potem, gdy na scenie pojawiła się grupa taneczna „Piruet” z MDK, wszyscy przekonali się o możliwościach oświetlenia sceny w KDK. Najciekawiej było jednak podczas pokazu walorów kina 3D, dzięki któremu widz ma wrażenie, że akcja filmu rozgrywa się nie gdzieś na ekranie, ale tuż przed jego oczami. Potem przyszedł czas na wspomnienia i podziękowania. Szczególne wyrazy wdzięczności burmistrz Jakubiec skierował do marszałka Grabczuka, bez którego pomocy, jak stwierdził, nowego KDK by nie było. – W dużej mierze właśnie dzięki doskonałej współpracy z urzędem marszałkowskim i panem marszałkiem Krzysztofem Grabczukiem miasto Krasnystaw tak prężnie się rozwija. Ta świetna współpraca zaowocowała wieloma inwestycjami. Oprócz obiektu, który dziś otwieramy warto wymienić chociażby Stadion Miejski i Centrum Sportowo-Rekreacyjne, rewitalizację Rynku Miejskiego, rozbudowę Zespołu Szkół nr 1, remont ulicy Polewanej i ulic na osiedlu Rejowieckim, rozbudowę składowiska odpadów Kras-Eko, zakup samochodów bojowych dla jednostek OSP, czy też będące w trakcie realizacji projekty rewitalizacji Dworku Starościańskiego i budowy zbiornika wodnego Lubańka – wyliczał Jakubiec.
Grabczuk w odpowiedzi chwalił Krasnystaw za skuteczność w pozyskiwaniu europejskich funduszy. – Burmistrz Jakubiec jest częstym gościem w moim gabinecie, jest bardzo uparty – żartował wicemarszałek. Współpracy z Krasnymstawem nie mogła się też nachwalić Ewa Lebedzka-Nowakowska – dyrektor Biura Projektowego „Arconel”, które wykonało projekt nowego budynku KDK. Na koniec klucze do wyremontowanej siedziby Jakubiec wręczył dyrektorowi KDK Damianowi Kozyrskiemu.
Przypomnijmy, że inwestycja kosztowała 9,9 mln zł, z czego 6,9 mln zł pozyskano z Unii Europejskiej. Przez trzy dni w nowym kinie wyświetlano za darmo film Prometeusz” w wersji 3D. Na seanse przyszło ponad 1200 osób! Jeszcze w tym roku w kino planuje emisję filmu Skyline” – trzecią część przygód James’a Bonda z Danielem Craigiem w roli tytułowej, a w technologii 3D będzie można obejrzeć m.in.: „Madagaskar 3”, „Asterix i Obeliks – w służbie jej królewskiej mości”, „Atlas chmur”, „Hotel Transylwania”, czy „Dinomanię”. Krasnostawskie kino może pomieścić 219 osób.

foto. dziennik wschodni

źródło: nowy tydzień

About TV Włodawa

One comment

  1. A we Włodawie choć taki sam system nagłośnieniowy „Kinoton” to i tak jak zwykle działają 2 przednie gośniki i jeden z przodu, a kiedy do licha włączą pozostałe 15 głośników.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

10 odwiedzających teraz
1 gości, 9 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:59 am UTC
Ten miesiąc: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC