Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Kradł w oku kamer
article-1-696x430

Kradł w oku kamer

Sieć monitoringu uzbrojona w nowoczesne kamery zarejestrowała złodzieja, który dostawczym busem wywiózł z lasu wycięte wcześniej drewno. Straż Leśna nie miała najmniejszych problemów z odczytaniem numeru rejestracyjnego pojazdu i namierzeniu jego właściciela.

W niedzielę (20 stycznia) w godzinach wieczornych ujawniono nieuprawniony wjazd do lasu w miejscowości Okuninka. Jak się później okazało cel przejażdzki był jeden – kradzież drewna składowanego przy leśnym dukcie. Dzięki szybkiej reakcji Straży Leśnej Nadleśnictwa Sobibór oraz pomocy ze strony KPP we Włodawie ustalono sprawcę kradzieży i odnaleziono drewno, które znajdowało się na jego posesji w Okunince.

Sprawca był bardzo zaskoczony, że został zdemaskowany w tak błyskawicznym tempie. Przekonał się również, że kradzież nie popłaca – za czyn ten będzie odpowiadał przed sądem, a grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5. – Obecnie monitoring mobilny ma coraz szersze zastosowanie – wyjaśnia nadleśniczy Dariusz Filipczak. – Od kilku lat z powodzeniem stosowany jest również w lasach Nadleśnictwa Sobibór.

Z uwagi na bardzo dużą skuteczność jest on nieodzownym narzędziem do zwalczania kradzieży, kłusownictwa i zaśmiecania lasu. Poza tym system monitoringu mobilnego pomaga nam nie tylko w ochronie terenów leśnych przed szkodnictwem, ale również do rejestrowania dziko żyjących zwierząt i innych zjawisk przyrodniczych.

źró∂ło: Nowy Tydzień (b, Fot. Straż Leśna Nadleśnictwa Sobibór)

About TV Włodawa

26 odwiedzających teraz
1 gości, 25 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 35 o godz. 01:59 am UTC
Ten miesiąc: 178 o godz. 06-09-2019 11:34 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC