Home / Kultura / Sztuka / Kościuszkowcy po francusku
foto

Kościuszkowcy po francusku

Jak brzmi starożytna nazwa Paryża? Jak nazywa się najbardziej prestiżowa nagroda literacka we Francji? Co oznacza nazwa supermarketu „Carrefour” ? Na te i wiele innych pytań związanych z historią, geografią i kulturą Francji odpowiadali uczestnicy kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Francji zorganizowanego w ubiegłym tygodniu przez Ośrodek Francuski Deux-Sèvres w Białej Podlaskiej.

Jak brzmi starożytna nazwa Paryża? Jak nazywa się najbardziej prestiżowa nagroda literacka we Francji? Co oznacza nazwa supermarketu „Carrefour” ? Na te i wiele innych pytań związanych z historią, geografią i kulturą Francji odpowiadali uczestnicy kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Francji zorganizowanego w ubiegłym tygodniu przez Ośrodek Francuski Deux-Sèvres w Białej Podlaskiej. Reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie – Izabela Danielczuk i Andżelika Grzegorczyk (kl.2b) zajęły I miejsce i zwyciężyły w rywalizacji z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi z regionu. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Na zdjęciu: laureatki Regionalnego Konkursu Wiedzy o Francji, nauczycielka j. francuskiego – Teresa Buczek oraz członkowie jury konkursu.

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
0 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC