Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Kościuszkowcy po francusku
foto

Kościuszkowcy po francusku

Jak brzmi starożytna nazwa Paryża? Jak nazywa się najbardziej prestiżowa nagroda literacka we Francji? Co oznacza nazwa supermarketu „Carrefour” ? Na te i wiele innych pytań związanych z historią, geografią i kulturą Francji odpowiadali uczestnicy kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Francji zorganizowanego w ubiegłym tygodniu przez Ośrodek Francuski Deux-Sèvres w Białej Podlaskiej.

Jak brzmi starożytna nazwa Paryża? Jak nazywa się najbardziej prestiżowa nagroda literacka we Francji? Co oznacza nazwa supermarketu „Carrefour” ? Na te i wiele innych pytań związanych z historią, geografią i kulturą Francji odpowiadali uczestnicy kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Francji zorganizowanego w ubiegłym tygodniu przez Ośrodek Francuski Deux-Sèvres w Białej Podlaskiej. Reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie – Izabela Danielczuk i Andżelika Grzegorczyk (kl.2b) zajęły I miejsce i zwyciężyły w rywalizacji z innymi szkołami ponadgimnazjalnymi z regionu. Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Na zdjęciu: laureatki Regionalnego Konkursu Wiedzy o Francji, nauczycielka j. francuskiego – Teresa Buczek oraz członkowie jury konkursu.

About TV Włodawa

15 odwiedzających teraz
4 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:01 am UTC
Ten miesiąc: 116 o godz. 12-11-2017 10:24 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 11-18-2017 12:33 pm UTC