Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / „Kościuszko” w monografii
kosciuszka

„Kościuszko” w monografii

Jesteś absolwentem lub nauczycielem I LO we Włodawie, masz fotografie związane z tą szkołą, a może chcesz się podzielić jakąś ciekawą historią np. z wycieczki, kolonii, czy codziennego życia w murach tego liceum? Jeśli odpowiedź na choć jedno z tych pytań brzmi „tak”, zgłoś się i bądź współtwórcą monografii, która powstaje z okazji 85-lecia działania „Kościuszki”.

 Stanisław Pytko z Włodawy pracuje nad obszerną monografią I LO im. T. Kościuszki. Opracowanie ma być wydane z okazji jubileuszu 85-lecie istnienia tej placówki. Zarówno autor, jak i dyrekcja liceum zwracają się z prośbą do wszystkich, którzy posiadają informacje związane z tą szkołą. – Ponad 80-letnia historia i powstająca przez lata tradycja naszej szkoły zasługuje na upamiętnienie w monografii – mówi Arlena Krawczuk, dyrektor I LO we Włodawie. – Przy jej powstawaniu nieodzownym wydaje się przedstawienie sylwetek ludzi i zdarzeń związanych z naszą Alma Mater, zaprezentowanie dorobku nauczycieli i absolwentów – dodaje pani dyrektor.

Za naszym pośrednictwem zarówno ona jak i autor monografii – Stanisław Pytko zwracają się o przesyłanie danych o sobie lub innych postaciach mających wpływ na kształtowanie się szkolnej rzeczywistości w popularnym „Kościuszce”. Mogą to być wspomnienia lub informacje o roczniku matury, studiach, pracy zawodowej, stanie cywilnym, wspomnienie o szkolnych kolegach, koleżankach i pedagogach, ciekawe historie związane ze szkołą, zdjęcia, czy wrażenia ze zjazdów czy spotkań klasowych. Wszelkie informacje należy kierować na adres szkoły: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, 22-200 Włodawa ul. Szkolna 1 adres e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl lub bezpośrednio do autora monografii, Stanisława Pytko tel. 793 616 243 ul. Szkolna 3/3 22-200 Włodawa.

źródło: Nowy Tydzień (bm)

About TV Włodawa

17 odwiedzających teraz
0 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 25 o godz. 12:01 am UTC
Ten miesiąc: 38 o godz. 07-03-2020 01:29 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC