Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Korolowscy uczniowie w programie Jaka to melodia
jaka_to_melodia_korolowka-696x391

Korolowscy uczniowie w programie Jaka to melodia

(17 stycznia) Uczniowie ZSCKR w Korolówce-Osadzie skorzystali z zaproszenia do studia nagrań programu „Jaka to melodia”.

Popularny i utytułowany wieloma nagrodami cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów, niezależnie od wieku i upodobań muzycznych, bije rekordy oglądalności. Od września 2018 r. prowadzącym jest Norbert „Norbi” Dudziuk, piosenkarz, prezenter telewizyjny i radiowy.

Udział w programie został przyjęty z ogromnym entuzjazmem, ponieważ dla wielu młodych ludzi była to okazja, być może jedyna w życiu, aby zobaczyć profesjonalne studio nagrań, poznać telewizję „od kuchni”, ludzi odpowiedzialnych za każdy element układanki tworzącej magię niebieskiego ekranu i niewątpliwie poczuć dreszczyk adrenaliny związany z rywalizacją pomiędzy uczestnikami teleturnieju.

Niezapomnianym doświadczeniem był aktywny, fizyczny udział w nagraniach 6 odcinków muzycznego show. Młodzież na widowni spontanicznie wczuła się w gorącą atmosferę medialnego wydarzenia, której głównym aktorem był prowadzący Norbi, a wykonywane piosenki wzbudzały zasłużony aplauz.

Był to czas porywającej zabawy połączony z nabywaniem zupełnie nowej wiedzy i umiejętności. Nagranie programu muzycznego wymaga wiele czasu i cierpliwości. Najmniejszy błąd, nawet językowy, powodował, że daną scenę trzeba było powtarzać niekiedy wielokrotnie. Cały sztab ludzi: operatorów, oświetleniowców, dźwiękowców, charakteryzatorów, obsługi technicznej, obsługi widowni itd. tworzy zgrany zespół, którego celem jest wyemitowanie kolejnego odcinka, dostarczającego mnóstwa emocji.

Było to ciekawe doświadczenie zarówno dla fanów programu, jak i dla tych, którzy chcieli poznać tajemnice mediów i świat iluzji. Wielu młodych ludzi wciąga świat wielkiego ekranu, kariera muzyczna, filmowa, artystyczna.

W szkole rolniczej w Korolówce-Osadzie rodzą się również takie pasje i rozwijają talenty. W cieszącym się dużym zainteresowaniem serialu medycznym „Na sygnale” pojawia się często postać Łukasza Kędziora, w którą wcielił się absolwent tej placówki Łukasz Jaszczuk. Podobno zobaczymy go w serialu TVN „Na Wspólnej”.

Na co dzień gra w Teatrze 13 Legionowo. Z kolei Marcin Woszczewski, twórca Teatru OKO w Rudzie-Hucie, odnosi sukcesy na scenach teatralnych w Polsce i za granicą. Często sentymentalnie odwiedza Korolówkę, a zwłaszcza internat, grając kolejne spektakle dla jego mieszkańców. Swoją drogę zaczynali tu, w szkolnym teatrzyku, kabarecie.

źródło: Nowy Tydzień (-)

About TV Włodawa

38 odwiedzających teraz
7 gości, 31 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 01:05 pm UTC
Ten miesiąc: 100 o godz. 02-02-2020 02:25 pm UTC
Ten rok: 125 o godz. 01-11-2020 04:22 am UTC