Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Korolówka: Ciężarówka przewożąca 300 sztuk prosiąt przewróciła się do rowu.
swinka

Korolówka: Ciężarówka przewożąca 300 sztuk prosiąt przewróciła się do rowu.

W miejscowości Korolówka ciężarówka przewożąca blisko 300 sztuk prosiąt przewróciła się do rowu. W efekcie tego zdarzenia część trzody chlewnej padła. Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem 56-latek z Warszawy nie posiadał stosownych uprawnień do kierowania. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę. Około godz. 11:30 włodawski dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w m. Korolówka. Okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym m-ki Volvo wjechał do przydrożnego rowu, a potem pojazd przewrocił się. Jak ustalili policjanci, przyczyną zdarzenia było pęknięcie przedniej opony pojazdu. Kierowca był trzeżwy. Jednak w wyniku kontroli dokumentów ujawniono, że 56-letni mieszkaniec Warszawy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami cieżarowymi o dopuszczalnej masie całkowitej pow. 3,5 t.

Przewożony ładunek był dość nietypowy, bowiem w środku samochodu znajdowało się blisko 300 sztuk prosiąt. Na miejscu zdarzenia oprócz Policji znajdowały się trzy zastępy straży pożarnej oraz ratownicy pogotowia ratunkowego. Trzoda chlewna została przeładowana z uszkodzonego pojazdu. Obecny na miejscu lekarz weterynarii stwierdził, że w wyniku tego zdarzenia padło ponad 30 zwierząt. Kierujący nie doznał poważniejszych obrażeń.

Kierowca za jazdę samochodem cieżarowym bez stosownych uprawnień odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara grzywny. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów.

E.T.

About TV Włodawa

24 odwiedzających teraz
4 gości, 20 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 36 o godz. 04:24 am UTC
Ten miesiąc: 92 o godz. 07-05-2019 09:47 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC