Home / Kultura / Sztuka / Koncert Zespołu THE ANALOGS we Włodawskim Domu Kultury
analogs 3

Koncert Zespołu THE ANALOGS we Włodawskim Domu Kultury

Włodawski Dom Kultury zaprasza 1 marca o godz. 19:00 na koncert Zespołu THE ANALOGS do sali SEZAM Włodawskiego Domu Kultury. THE ANALOGS to jeden z najaktywniejszych koncertowo zespołów punk rockowych w Polsce. Dzisiaj można o nich śmiało powiedzieć, że wyrośli poza ciasne ramy polskiej sceny punk.

analogs plakat wlodawa

Od jesieni 2013 do końca wiosny 2014 roku zagrają około 70 koncertów, które będą miały związek z osiemnastą rocznica powstania zespołu. Z tej okazji w połowie września 2013 ukaże się płyta zatytułowana „Pełnoletnia Oi! Młodzież”, która będzie zawierała współcześnie nagrany materiał z pierwszego wydawnictwa THE ANALOGS pt. ‘Oi! Młodzież”, który do dzisiaj cieszy się ogromna popularnością, a przez wielu jest uważany za jedną  z najważniejszych płyt polskiego punk rocka. Limitowana część nakładu składać się będzie z dwóch CD – jeden z materiałem nagranym latem 2013 i drugi z wersją oryginalna nagrana na przełomie 1995 i 1996 roku. Bilety w przedsprzedaży w cenie 25 zł do nabycia w sekretariacie Włodawskiego Domu Kultury. Istnieje możliwość rezerwacji biletów pod adresem mailowym: wdkwlodawa@gazeta.pl.

Przed koncertem gwiazdy wieczoru, „rozgrzewającym” widownię do głównego koncertu będzie zespół Panta Koina.

Informacje o zespołach:

THE ANALOGS powstał w Szczecinie w 1995 roku i jest dzisiaj jednym z najważniejszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Jest również uważany za prekursorów polskiej sceny STREETPUNK. Do 2012 roku ukazało się trzynaście albumów, na których znalazło się około 200 piosenek, które swoimi korzeniami muzycznymi sięgają do punk rocka i garażowego rock’n’rolla. Teksty zawierają bezlitosny społeczny przekaz, często poruszający tematy trudne i kontrowersyjne. Mówią one o problemach związanych z zagubieniem, wyobcowaniem, przemocą oraz złożonością stosunków międzyludzkich.

W skład zespołu wchodzą: Dominik „Harry” Pyrzyna- wokal, Krystian „Kris” Faszczewski- gitara, Paweł „Piguła” Czekała- gitara, Przemysław „Benon” Kaczmarek- bas, Karol „Karlito” Faszczewski- perkusja

Więcej informacji o zespole: www.analogs.pl , https://www.facebook.com/pages/The-Analogs

Panta Koina

Zespół od 2009 r. tworzy autorską muzykę punk rockową z elementami m.in. metalu, alternative oraz post-punk. W warstwie lirycznej dominują teksty autorskie, ale zespół wykonuje także muzykę do poezji m.in. Zbigniewa Jerzyny, Rafała Wojaczka oraz Michaiła Lermontowa. Utwory wykonywane są w języku polskim. Nazwa zespołu została zaczerpnięta od polskiej anarchistycznej XIX wiecznej organizacji studenckiej. Fraza Panta Koina pochodzi z języka greckiego i oznacza Wszystko Wspólne. Zespół, mimo intensywnej pracy nad nowymi kawałkami często koncertuje i ma na swoim koncie występy przed m.in. Kultem, KSU, T.Love, Farben Lehre. W 2011 kapela znalazła się w grupie 32 półfinalistów Eliminacji na Przystanek Woodstock, a w 2012 wystąpiła w finale Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Dzięki wygranym na przeglądach rockowych w 2011 r. udało się zarejestrować materiał na Ep-kę Martwe miasta. W 2013 r. wydano pierwszy długogrający album Pieśni ulic zniewolenia. Wraz z albumem pojawił się teledysk do Pytań w reżyserii Krzyśka Jakubowskiego (Vitelloni pro.). Obecnie trwają prace nad materiałem na kolejny album.

źródło WDK

http://wdk.home.pl/index.php/aktualnoci/376-koncert-zespou-the-analogs-we-wodawskim-domu-kultury.html

About TV Włodawa

28 odwiedzających teraz
2 gości, 26 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 12:02 am UTC
Ten miesiąc: 39 o godz. 03-02-2024 11:52 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC