Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Koncert wielokulturowy w Lubieniu
image_gallery

Koncert wielokulturowy w Lubieniu

(18 września) Podkreślając rangę i wagę wychowania i prawdy w życiu społecznym i narodowym w ramach obchodów IV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Wychowania w kościele pw. św. Mikołaja w Lubieniu odbyła się uroczysta msza sw. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz koncert muzyki wielokulturowej.

Organizatorami uroczystości byli: Marzena Trociuk – dyrektor Zespołu Szkół w Wyrykach oraz ks. proboszcz Jarosław Sutryk. Gościem specjalnym spotkania był  Marian Lackowski – Kawaler Orderu Uśmiechu, założyciel i prezes Stowarzyszenia „Przytulisko” w Chełmie, człowiek o wrażliwym i wielkim sercu, słynący z organizacji wielu charytatywnych akcji na rzecz potrzebujących w Polsce i na Ukrainie.

Ks. proboszcz J. Sutryk poświęcił tornistry oraz przybory szkolne a także uroczyście rozpoczął przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania, wręczając kandydatom deklaracje. Punktem kulminacyjnym obchodów był koncert Dariusza Tokarzewskiego, wokalisty zespołu WOX, duetu Shalom oraz młodej utalentowanej solistki Natalii Kramek. Wokalista duetu Shalom Mariusz Matera występuje na scenie od ponad 30 lat, jest laureatem wielu prestiżowych nagród, znany jest ze współpracy z Natalią Kukulską, Eweliną Flintą, Blue Cafe i innymi. Akompaniował mu Krzysztof Jasiuk – wirtuoz, pianista, założyciel chełmskiego chóru Gospel, członek kapeli Folk Trio. Duet Shalom wykonał utwory w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz hebrajskim wraz ze wstępem, historią tych kultur i obrządków.

Wyjątkowy charakter koncertu oraz niezwykła atmosfera bardzo przypadły do gustu miejscowej społeczności. Dziękując wszystkim za wspaniały koncert, M. Trociuk podkreśliła, że wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców organizację koncertu wielokulturowego należy na stałe wpisać do kalendarza imprez w gminie Wyryki.

źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

18 odwiedzających teraz
4 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 03:58 pm UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC