Grupa Mowa Żywa oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie z młodzieżą włodawską zapraszają na wernisaż wystawy programu Latający Uniwersytet Historii Mówionej
7 lipca 2014 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie ul. Przechodnia 13.
Tomasz „Dolar” Dymek – ur.1983 r. Raper. Od 1998 roku zajmuje się freestyle`em. Ma na koncie wielokrotne zwycięstwa w zawodach freestyle`owych, a także udział w projektach związanych z poezją. Kilkukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej – turnieju, który zbiera najlepszych MC w kraju. Zajął I miejsce na Bitwie o Bałtyk 2005,2007 czy I miejsce na turnieju Słowacki vs. Mickiewicz Teatr Stary Kraków 2006. Podczas swoich występów zaskakuje publiczności sztuką improwizacji. Można go usłyszeć w audycjach „Champion Sound” i „Studnia akademicka” emitowanych na antenie Polskiego Radia Lublin. Laureat m.in. Kulturalnej Nagrody Miasta Lublin „Żurawie”.
W programie:
-prezentacja wystawy (Galeria Na Poddaszu)
-multimedialne prezentacje
-koncert Rapera Dolara (Galeria Na Parterze)
Wstęp wolny!
Projekt Latający Uniwersytet Historii Mówionej współfinansowany jest ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Równać Szanse 2013” administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. W ramach programu od stycznia 2014 r. młodzież ze szkół włodawskich spotyka się na różnych warsztatach tematycznych, sprawdza się w pracy zespołowej, planuje zadania oraz bada tajniki komunikacji społecznej oraz sztuki autoprezentacji. Ponad 20-osobowa grupa młodzieży zaznajamia się ze swoim lokalnym środowiskiem, miejscem pochodzenia, ciekawymi opowieściami z regionu (wyjazdy studyjne i aktywne zwiedzanie terenu oraz rozmowy ze świadkami historii).
7 lipca młodzi liderzy zaprezentują swoje dokonania, w tym samodzielnie stworzoną wystawę
w bibliotece oraz prezentacje multimedialne. Jednocześnie mieszkańcy Włodawy zaproszeni zostaną do włączenia się w przygotowanie instalacji artystycznej upamiętniającej 480. rocznicę urodzin Włodawy, która planowana jest przez uczestników projektu na pierwszą połowę września i zostanie otworzona w przestrzeni miejskiej.
Grupa Mowa Żywa to nieformalna grupa z siedzibą we Włodawie działająca społecznie od ponad dwóch lat. Zrzesza aktywnych obywateli w różnym wieku i różnych profesji, którzy swoim doświadczeniem wspierają i rozwijają działania społeczne, szczególnie z zakresu edukacji nieformalnej, nastawionej na dialog międzypokoleniowy, międzykulturowy i międzynarodowy.
W swoich projektach stara się działać na rzecz tolerancji i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. W tym realizuje
m.in. polsko-ukraińskie badania na pograniczu, spotkania autorskie, promując kulturę dziedzictwa niematerialnego, żywego dialogu i spotkania.