Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Komentarze do Inwestycyjny maraton we Włodawie
ratusz zima

Komentarze do Inwestycyjny maraton we Włodawie

Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński ogłosił cztery przetargi na realizację ważnych dla miasta inwestycji. Ich łączna wartość to ponad 1.200.000 zł. Pierwszego z wykonawców udało się już wyłonić, dzięki czemu prace będą mogły się rozpocząć jak tylko pozwoli na to pogoda.

Do pozostałych przetargów można jeszcze składać oferty. Po ich rozstrzygnięciu ogłoszone zostaną kolejne. Włodawski maraton inwestycyjny wkracza w decydującą fazę. – Zakończyliśmy etap przygotowania ważnych dla mieszkańców Włodawy inwestycji, na które pozyskaliśmy środki zewnętrzne . Teraz poszukujemy wykonawców by prace mogły ruszyć jak tylko pozwoli na to pogoda. Zachęcam przedsiębiorców do udziału w przetargu – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Wykonawcę pierwszej inwestycji udało się już wyłonić. Mowa o firmie Drogtom z Włodawy, która wybuduje ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Sierpińskiego i ścieżkę rowerową na ulicy Mostowej. Do trzech pozostałych przetargów można jeszcze przystąpić. W poniedziałek 19 lutego mija termin składania ofert na realizację projektu „Przebudowa drogi gminnej ul. Spokojna we Włodawie wraz z infrastruktura”. Zakłada on gruntowny remont ulicy o który mieszkańcy zabiegali od wielu lat. Prawdopodobnie do końca lutego poznamy z kolei firmę, która wybuduje budynek rekreacyjny na Stadionie Miejskim im. Edmunda Świtki. Znajdować się w nim będą min. siłownia fitness i szatnie dla piłkarzy. W ramach projektu poprawiony zostanie również wjazd na stadion od ulicy Szkolnej.
Natomiast na początku marca zakończy się przetarg na prace remontowe ulic Wokulskiego i Łęckiej. Równolegle przygotowywane są kolejne przetargi, które dotyczyć będą min. budowy dwóch nowych budynków przeznaczonych na lokale socjalne, wymiany oświetlenia w mieście oraz montażu solarów.

 

Dzięki portalowi www.elbi.pl publikujemy najciekawsze komentarze

??- przewodniczący jest oderwany od rzeczywistość skoro uważa to za wielkie osiągniecie. To co mają powiedzieć mieszkańcy Krasnegostawu: „…rok będzie obfitował w inwestycje – zapowiada Hanna Mazurkiewicz, burmistrz Krasnegostawu. – W projekcie budżetu przewidzieliśmy na nie ponad 17,6 mln zł…Mazurkiewicz zapowiada również montaż kolektorów słonecznych na domach prywatnych. Wartość tego dofinansowanego ze środków unijnych zadania to ponad 3,3 mln zł.”, co mają powiedzieć mieszkańcy Parczewa: „…W obecności burmistrza Parczewa Pawła Kędrackiego, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Parczewie Marek Perliński podpisał z przedstawicielami konsorcjum firm Instalbud sp. z o.o. i Fambud sp z o.o. umowę na wykonanie największej inwestycji w historii Parczewa.
Projekt pod nazwą „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki ściekowej na terenie aglomeracji Parczew” kosztować będzie prawie 26 mln zł.Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec listopada 2018 r…”?

 

ABCDlaczego nie jest ujęta w planie ul. B.Prusa, na której spacerowicze łamią obcasy.
I jeszcze jedna sprawa a mianowicie podłączenie do ciepłowni miejskiej uzyskało tylko kilka rodzin mieszkających na początku ulicy B. Prusa.Pozostali mieszkańcy są bardzo rozczarowani zaistniałą sytuacją.

 

Anonim-Muchy działania w porównaniu do inwestycji w Kraśniku, Łęcznej, Parczewie czy Krasnymstawie to pikuś inwestycyjny. Liczy się jednak socjotechnika. Ten maraton w porównaniu do innych to bieg na 60 metrów.

rrrrrDrugi raz wyborcy nie dadzą się oszukać 

Samosn MiodekMaraton inwestycyjny to był za Września. Orliki, basen, most na włodawce, ścieżka rowerowa do Okuninki.. długo by wymieniać… Teraz jaramy się kilkoma ulicami i prysznicem na stadionie, z którego dzięki Zańce i Ryszardowi N. co najwyżej skorzystają chłopi z Suchawy, po tym jak po żniwach skopią Włodawiance tyłki. O ile Włodawianka do żniw dożyje na co prognozy są raczej marne… bardzo marne…. SEPTEMBER WRÓĆ!!

 

nick- Żałosne te komentarze. Trafia co niektórych. Czytaj że zrozumieniem jeden z drugim, to dowiesz się, że to są obecnie ogłoszone przetargi, plan na pierwsze miesiące tego roku. Kiedyś był artykuł, że miasto planuje wydać na inwestycje ponad 10 mln zł w tym roku. Ale nie ma to jak przywołać dane Parczewa, Krasnegostawu, a Włodawy to już nie znają, tacy patrioci.

manka - Wieczni krytykanci i malkontenci. Aż chciałoby się powiedzieć, że przegrani, którzy do tej pory nie mogą pogodzić się z wyborczą porażką i „koledzy” pana burmistrza wylewają swoje żale i frustracje na tym forum. Oczywiście, że zawsze można więcej, zawsze lepiej ale; pamiętajmy, że wyżej …. nie podskoczysz. Nigdy, nie staniemy się metropolią i nie mamy co liczyć na jakieś wielkie inwestycje (drogi!). Trzeba więc robić wszystko by nasze życie stało się w miare normalne i wygodne. I zamiast przeszkadzać i krytykować wspierajmy tych, którzy coś robią. Przecież i im, i nam „stąd nogi wyrosły” (jak mawiali przodkowie).

mariaJak widać towarzysze wypełniają wytyczne ostatniego spotkania SLD i bronią swojego przewodniczącego obrażając innych, bo wiedzą, że już w następnym roku nie będą mieli tych ciepłych posadek. Przewodniczący idzie starym wytartym schematem franczeska, dużo się pokazywać, udzielać się w różnych imprezach, przez 3 lata nic nie robić,a w ostatnim roku ściemniać jakie to wielkie inwestycje zostaną wykonane w mieście i oczywiście najważniejsze to inwestorzy, u franka były szklarnie, a u przewodniczącego podstrefa ekonomiczna, bo ciemny lud wszystko kupi.

Edward- Pamiętam jak donFranchesko ogłosił, że w mieście powstanie wielka inwestycja Szklarnie, a wyszło jak zwykle, teraz wodzirej ogłasza maraton inwestycyjny i Strefę Ekonomiczną. Co do inwestycji, to gminna Hanna więcej inwestuje niż miasto Włodawa, co do Strefy Ekonomicznej, to następna wydmuszka.

NogardNieudolność wodzireja ma konkretne przełożenie nawet na zdrowie każdego mieszkańca. Wystarczy wspomnieć wyłożony projekt OZE a to jakość powietrza w mieście… Te śmieszne inwestycje które teraz mają udawać kiełbasę wyborczą powodują efekt odwrotny bo raczej płakać się chce nad ich rozmachem.

aa- Coś niewiele tych pieniędzy dla Włodawy ,całe województwo 300 mln dostało.Marny podział.

Jaro- Jak na trzy lata pisania wniosków, to wujek niewiele tych pieniędzy zdobył wodzirejowi.

www-Psy szczekają a karawana jedzie dalej.Tak samo było 4 lata temu , a po ogłoszeniu wyników wyborów Panowie Zańko i Holaczuk prawie się pobili a płakali rzewnymi łzami.

źródło: elbi.pl

 

About TV Włodawa

40 odwiedzających teraz
1 gości, 39 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 10:53 pm UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC