Slide background

Home / Sport / KOLEJNY ZAPAŚNIK Z WŁODAWY KANDYDATEM NA MISTRZOSTWA EUROPY KADETÓW W SERBII 2013

Zdjęcie-0007W ubiegły weekend w Brzegu Dolnym odbyły się I PUCHAR POLSKI KADETÓW W ZAPASACH W STYLU WOLNYM, który był eliminacją
do XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach wzięło udział 250 zawodników z 62 klubów z całej polski. Zapasy – Włodawa reprezentowało 5 zawodników zajmując VII miejsce
w klasyfikacji klubowej. Po raz kolejny wysoką formę i poziom sportowy zaprezentował Łukasz Rusiński, który deklasując swoich rywali w pięciu walkach w kategorii do 42 kg zajął I miejsce. Trener Kadry Narodowej Kadetów Cezary Jastreba powiedział, że Łukasz jest numerem jeden w tej kategorii
na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

W kategorii do 46 kg startował Konrad Rusiński, który po 3 wygranych walkach i 1 przegranej zajął III miejsce. Adam Gaj startował w kategorii wagowej do 63 kg, a Rafał Litwiniuk w kategorii wagowej do 69 kg,
obaj zawodnicy zajęli VIII miejsca, które dały kwalifikacje do XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii do 76 kg po stoczonych 3 pojedynkach
21 miejsce zajął Kamil Zając.

Serdeczne podziękowania Urzędowi Miejskiemu we Włodawie
oraz Starostwu Powiatowemu we Włodawie głównym sponsorom
Zapasów-Włodawa.

Szczególne podziękowania za ufundowanie nagród finansowych
dla zawodników, którzy zakwalifikowali się do XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży składamy Panu Radnemu Mariuszowi Zańko.

źródło: zapasy-włodawa