Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kolejny sukces Włodawianki Malgorzaty Chomy
zdj4

Kolejny sukces Włodawianki Malgorzaty Chomy

W ubiegły weekend w Świebodzicach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu K-1 na których wzięło udział 304 zawodników z 65 klubów. Małgorzata po raz kolejny swoja postawą, zawziętością oraz sercem do walki zdobyła rzeszę kibiców, „Lwie Serce”, „Tyson” to tylko nie które z przydomków które padały na zawodach.

były to najbardziej prestiżowe zawody kickboxingu w których dozwolony jest pełny kontakt i uderzenia low-kick piszczelami na uda, boks, uderzenia nogami oraz kolanami w tułów i w głowę. Zawody zdominowała Palestra Warszawa, oficjalnym patronem medialnym był Canal + który transmitował finały. Choć Organizator nie pokusił się o nagrody specjalne, medale były bardzo piękne. Na zawodach wśród Juniorek Starszych wzięła udział Małgorzata Choma uczennica szkoły z Oddziałami Przysposabiającymi do Pracy we Włodawie w której Dyrektorem jest Pani Agnieszka Stefaniuk, z góry, tak jak i całemu gonie pedagogicznemu zarząd Klubu MKS Mechanik chciałby serdecznie podziękować. Małgorzata po raz kolejny swoja postawą, zawziętością oraz sercem do walki zdobyła rzeszę kibiców, „Lwie Serce”, „Tyson” to tylko nie które z przydomków które padały na zawodach.
Małgosia w finale zmierzyła się tradycyjnie z Mistrzynią Polski tym razem Muay Thai i już w drugiej rundzie Edytą Mężyk była liczona nie wyrażając dalszej chęci walki, następnie Małgorzata dostała parę ostrzeżeń i minusowe punkty, w trzeciej rundzie po raz kolejny zawodniczka z Radomia powinna być liczona po prawym prostym ale sędzia dał po prostu jej odpocząć. Walka zakończyła się zwycięstwem zawodniczki z Radomia małymi punktami, ale to Małgorzata Choma może czuć się Mistrzynią ponieważ powinna zdaniem wielu obserwatorów wygrać ten pojedynek przed czasem.

 

W taki sposób do Tytułu Mistrzyni Polski low kick zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” w którym Prezesem jest Pan Andrzej Wysokiński długoletni nauczyciel wychowania fizycznego, dorzuciła tytuł Vice Mistrzyni Polski K-1.

 

Sylwester Protas po walce – „ Małgosia przegrała ale przez błędy sędziego ponieważ w drugiej albo trzeciej rundzie moim zdaniem powinien być koniec walki RSC, przeciwniczka powinna być liczona trzy razy a nie raz, fakt dwa ostrzeżenia należały się naszej zawodniczce ale czysty low kick to jest liczenie po czystym prawym prostym sędzia zamiast wyliczyć to dał odpocząć Mistrzyni tajskiego boksu….. ja jednak jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy Małgosia trenuje dopiero rok, wszystko przed nią i taka nauczka przyda się żeby nie spocząć na laurach i trenować ciężej”

 

Na Mistrzostwach nie zabrakło również gwiazd ekranu takich jak sędzia główny Krzysztof Kacperski który sędziuje wszystkie najważniejsze pojedynki o tytuły zawodowe w Polsce oraz Marcina „Różala” Różalskiego zawodowego Mistrza Świata federacji ISKA oraz WKN, obecnie zawodnika mieszanych sztuk walki w Polsce KSW z którym mieli przyjemność osobiście porozmawiać przebywający na zawodach trener Sylwester Protas oraz zawodnicy Małgorzata Choma i Oskar Stroński.

 

Następnymi zawodami w których wystąpią Małgorzata Choma oraz Oskar Stroński będą Mistrzostwa Polski full- contact juniorów starszych które odbędą się w Brzezinach 20 Maja, ponadto Małgorzata ma szansę w Czerwcu wystąpić na Pucharze Europy w low-kick który odbędzie się w Bośni i Hercegowinie.

 

Na zdjęciach : Małgorzata z Marcinem „Różalem” Różalskim oraz Oskarem Strońskim, z Szefem sędziów Krzysztofem Kacperskim, ekipa WRC rajdów samochodowych które odbywały się równorzędnie w Świdnicy i z trenerem Sylwestrem Protasem.

 

Sekcja Kickboxingu i Sztuk Walki „Skorpion”

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

11 odwiedzających teraz
3 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 12:23 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 11-21-2022 06:26 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC