Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Na Sygnale / Kolejny sposób na wyłudzenie.
policja

Kolejny sposób na wyłudzenie.

Włodawscy policjanci pracują nad kolejnym typem oszustw dokonanych w ostatnim czasie na terenie powiatu włodawskiego. Tym razem oszukiwano oferując odzyskanie pieniędzy z ubezpieczenia. Sprawca oferując pomoc w uzyskaniu odszkodowania wyłudził od mieszkanki Urszulina 1000 złotych.

Włodawscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa tym razem na przedstawiciela ubezpieczeniowego. Sprawca oferując pomoc w uzyskaniu odszkodowania wyłudził od mieszkanki Urszulina 1000 złotych. 

Jak ustalili policjanci do 75-letniej mieszkanki Urszulina na początku stycznia przyszedł nieznany jej mężczyzna, który przedstawił się jako przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej i zaoferował kobiecie pomoc w uzyskaniu wysokiego odszkodowania dotyczącego śmierci jej męża, w zamian za to kobieta miała mu przekazać kwotę 5 tysięcy złotych na formalności z tym związane. Kobieta oświadczyła, że nie dysponuje taką gotówką i przekazała nieznanemu mężczyźnie „ jedynie” tysiąc złotych. Kolejnego dnia zgodnie z zapowiedzią mężczyzna miał przyjechać z księgową i wypłacić kobiecie odszkodowanie w wysokości 27 tysięcy złotych, ale oczywiście się nie pojawił. Kobieta zrozumiała, że została oszukana i powiadomiła policję. 

Sprawca to mężczyzna w wieku około 60 lat, poruszał się prawdopodobnie ciemnozieloną Hondą. Ktokolwiek może pomóc w ustaleniu sprawcy proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji we Włodawie – tel. 997 lub 82 5727 290 lub do Wydziału Kryminalnego 82 5727224. 

Ponownie policjanci apelują, że aby uniknąć takiego zagrożenia, wystarczy pamiętać o zwykłych środkach ostrożności!

nie należy wpuszczać do domu nieznanej nam osoby, a także osób które próbują sprzedawać towary po niskich, atrakcyjnych cenach, czy też podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji bądź proponują zawarcie korzystnych umów. Pamiętajmy, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby aby uśpić czujność domownika,

 w przypadku telefonów z prośbą o pomoc w krytycznej i nagłej sytuacji należy sprawdzić, czy dzwonił prawdziwy krewny oddzwaniając do niego lub kontaktując się z innymi członkami rodziny w tej sprawie,

jeżeli obca osoba przedstawi się, jako pracownik jakiejkolwiek instytucji żądajmy pokazania stosownej legitymacji. Również telefonicznie można sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika,

nie wolno pozostawiać nieznanej osoby samej w otwartych drzwiach. Często oszuści proszą o sprawdzenie czegoś we wnętrzu domu, szklankę wody, środki przeciwbólowe, jedzenie – wówczas korzystając z naszej nieuwagi ich wspólnicy dokonują kradzieży.

nie należy wpuszczać do domu sprzedawców, którzy oferują nam zakup przedmiotów niewiadomego pochodzenia po bardzo „korzystnych” cenach – towar albo pochodzi z kradzieży albo pod tym pretekstem złodzieje chcą zająć naszą uwagę i okraść mieszkanie,

jeżeli straciliśmy na chwilę czujność i osoba, której nie znamy, znalazła się już u naszym domu, nie zdradzajmy się z informacją, gdzie przechowujemy swoje oszczędności!

w każdej wątpliwej sytuacji należy się kontaktować z Policją. Policjanci na pewno sprawdzą każdy taki sygnał i być może uda się złapać oszustów na gorącym uczynku.

Apelujemy również do bliskich osób starszych – porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. To najczęściej wystarczy by nie paść ofiarą oszusta.

About TV Włodawa

66 odwiedzających teraz
2 gości, 64 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 74 o godz. 11:02 pm UTC
Ten miesiąc: 74 o godz. 09-25-2022 11:02 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC