Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / KOLEJNY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY W TYM TYGODNIU PRZEZ KOMENDANTA KOMISARIATU
policja 15

KOLEJNY NIETRZEŹWY KIERUJĄCY ZATRZYMANY W TYM TYGODNIU PRZEZ KOMENDANTA KOMISARIATU

To już trzeci nietrzeźwy kierujący zatrzymany w tym tygodniu przez komendanta komisariatu policji w Urszulinie. Tym razem asp. szt. Jarosław Lange będąc po służbie zareagował widząc jadącego środkiem jezdni we Włodawie rowerzystę. Policjant zatrzymał pijanego i przekazał patrolowi. Okazało się, że 29-latek z Włodawy miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Asp. szt. Jarosław Lange komendant komisariatu policji w Urszulinie  w minioną niedzielę  i poniedziałe, podczas wykonywanych obowiązków służbowych, zatrzymał dwóch nietrzeźwych kierujących. Wczoraj czujne oko komendanta zauważyło kolejnego nietrzeźwego, tym razem policjant był po służbie.

Około  godz. 16:30 komendant będąc po służbie zauważył rowerzystę, który jechał środkiem jednej z ulic we Włodawie. Do zatrzymania doszło na ul. Chełmskiej, gdzie następnie szef urszulińskich policjantów przekazał nietrzeźwego patrolowi Ruchu Drogowego. Okazało się, że rowerzysta, 29-letni mieszkaniec Włodawy miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny.

Niewątpliwie rowerzysta „na podwójnym gazie” jadący środkiem jezdni stwarzał zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Natychmiastowa i stanowcza reakcja komendanta być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze.

Policja przypomina, że alkohol to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego należy reagować za każdym razem, kiedy widzimy pijanego za kierownicą. Tylko takie zachowanie i brak przyzwolenia na łamanie prawa może uchronić innych przed nieszczęściem. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Wystarczy jeden telefon na numer 112 lub 997, a Policja sprawdzi każdy taki sygnał.

źródło: KWP

About TV Włodawa

20 odwiedzających teraz
6 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 40 o godz. 12:06 am UTC
Ten miesiąc: 92 o godz. 07-05-2019 09:47 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC