Home / Kultura / Sztuka / Kinomaniacy z Publicznego Gimnazjum 1

Kinomaniacy z Publicznego Gimnazjum 1

film-slateMłodzież z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włodawie rozpoczyna realizację kolejnego projektu, który pozwala im rozwijać pasje filmowe.W najbliższych tygodniach 25-osobowa grupa gimnazjalistów będzie pod okiem profesjonalnych filmowców, pisać scenariusze i kręcić filmy krótkometrażowe, przygotowywać prezentacje multimedialne oraz pojedzie na wycieczkę do studia filmowego w Łodzi,

by porozmawiać ze znanymi postaciami polskiej kinematografii. To czego się nauczą zaprezentują publicznie podczas „Włodawskiego Młodzieżowego Dnia Filmu”, który odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu.

Stałym miejscem zajęć w szkole, planowanych raz w tygodniu po lekcjach, będzie jedna z pracowni, która na potrzeby młodych filmowców zostanie przekształcona w „Epic Films Studio”.
Projekt pod nazwą „Studio filmowe Szkolna 7″ będzie finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Rozwoju, które pozyskało Nadbużańskie Stowarzyszenie Edukacyjne we Włodawie. Jego koordynatorem jest Elżbieta Wołczuk, a zajęcia poprowadzą m.in. nauczycielka PG 1 Jadwiga Tokarczuk-Wójciga oraz Marek Wójciga z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie.

Będzie to kolejna taka inicjatywa w ramach programu „Równać Szanse 2012″, realizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Uczniowie PG 1 uczestniczą w podobnych przedsięwzięciach już trzeci rok. Ich efektem były organizowane już dwukrotnie młodzieżowe dni filmu, konkursy wiedzy o filmie z udziałem także uczniów z innych włodawskich szkół oraz Szkolny Klub Dyskusyjny, który powstał przed feriami. SKD zaprasza nie tylko do wspólnego oglądania filmów, ale także swobodnych dyskusji na ich temat. Inauguracja klubu nawiązywała do święta zakochanych, a pretekstem do rozmów był film pod tytułem „Ogród Luizy”.

Ias24

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

8 odwiedzających teraz
2 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 14 o godz. 12:13 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC