Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Kino cyfrowe we Włodawie
kino 3d

Kino cyfrowe we Włodawie

Ministerstwo kultury dofinansuje kwotą co najmniej 137 tys. zł zakup przez WDK projektora cyfrowego. Co najmniej, bowiem miasto postanowiło się odwołać od tej decyzji i liczy jeszcze na większą sumę.

Wygląda na to, że jeszcze w tym roku we Włodawie będzie kino cyfrowe z prawdziwego zdarzenia. Jeśli tak się stanie, to będzie można pochwalić burmistrza Wiesława Muszyńskiego, że dotrzymał słowa danego kilka miesięcy temu.
Wyniki konkursu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ucieszyły przede wszystkim włodawian, którzy od niemal trzech lat, aby pójść do kina, musieli jeździć do Chełma czy Lublina. Teraz wreszcie, dzięki m.in. ministerialnej kasie, WDK będzie mógł kupić profesjonalny projektor cyfrowy. Dzięki niemu najnowsze hity będzie można oglądać we Włodawie niemal równolegle z wyświetlanymi w Warszawie czy Lublinie.
Miasto w konkursie ministerialnym na rozwój infrastruktury domów kultury uzyskało 83 pkt., co przełożyło się na dofinansowanie w kwocie 137 tys. zł. Co prawda wnioskowało o dwukrotnie wyższą sumę, ale i ta wystarczy na to, by wreszcie Włodawa doczekała się prawdziwego kino. Warto dodać, że miasto na to zadanie zapisało w swoim budżecie 100 tys. zł. Zatem kwota niemal ćwierć miliona złotych winna wystarczyć na modernizację kina na miarę XXI wieku.

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
3 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 12:01 pm UTC
Ten miesiąc: 27 o godz. 07-01-2022 03:47 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC