Home / Aktualności / KICKBOXING- Worek medali „SKORPIONA” Mistrzostwa województwa lubelskiego Kick –light, pointfighting.
DSC_0464

KICKBOXING- Worek medali „SKORPIONA” Mistrzostwa województwa lubelskiego Kick –light, pointfighting.

15 Listopada w galerii Olimp w Lublinie odbyły się Mistrzostwa woj. Lubelskiego w w/w formach kickboxingu oraz puchar dzieci w walkach na pałki. W zawodach jak co roku udział brali kickboxerzy z Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Mechanik” Włodawa sekcja „Skorpion” . 

DSC_0396Zawodnicy „Skorpiona” drużynowo zdobyli najwięcej medali, w zawodach wzięło udział 45 zawodników i zawodniczek oraz 15 dzieci z 10 klubów . W kat. Juniorek Beata Rusiecka w kat -50kg zdobyła srebrny medal, srebro zdobyła również debiutująca w seniorkach Małgorzata „Zadra” Choma która stoczyła pojedynek najpierw z utytułowana zawodniczka z klubu Dragon Ostrowiec  cięższą o 7 kg mimo to trener zezwolił na walkę, pojedynek był wyrównany ale Choma przegrała na punkty, jak mówi trener „Na własne życzenie,”  „Zadra” miedzy innymi dostała ostrzeżenie za silny kontakt oraz po wyraźnej komendzie stop wyprowadziła trzy ciosy z czego dwa doszły celu, za co została ukarana minusowymi punktami. Choma zdobyła również medal w walkach pointfighting brązowy.

 

Złote medale zdobyli Aleksandra Kazuro w wadze 70 plus seniorek, Paweł Osypiuk w kat 63 kg,          12 letnia Weronika  Weremczuk która zaledwie jednym punktem pokonała Dominikę Jagiełłowicz(również Włodawa-srebrny medal) w finale turnieju open pointfighting kobiet i to ona zapewniła sobie start w zbliżającym się  Pucharze Europy na który pojedzie także 10 letnia Jagoda Marciocha kat. kadetek młodszych,  która zdobyła również złoto pokonując faworytkę Amelie Olszewską . Brązowy medal w turnieju open zdobyła również 12 letnia Monika Konieczna która awans na Grudniowe zawody wywalczyła w Piaskach.

Wice mistrzostwo w kat 84kg seniorów zdobył Przemysław Nowosad  zdaniem wielu niezasłużenie ponieważ zdaniem wielu był lepszym zawodnikiem w przebiegu całej walki i to on powinien zdobyć tytuł mistrzowski.  Brązowy medal zdobył Piotr Romańczuk , niestety Piotr przegrał  końcówkę walki  i to zaważyło na werdykcie sędziów w tym wypadku jak najbardziej sprawiedliwym.

Dużo emocji przyniósł również Otwarty Puchar Dzieci w walkach na miękkie pałki.

Złote medale zdobyli 12 letni Miłosz Bednarski,9 letnia Amelia Olszewska złoty, 10 letnia Jagoda Marciocha  srebro. Po raz pierwszy medale zdobyli 9 letni Bartosz Linkiewicz srebrny , Anna Schweisser brązowy oraz Bruno Słomiany również brązowy, 6 letni Grzesiek Wieliniec oraz 10 letnia Wiktoria Wieliniec  brązowe medale. Pochwalić należy także Tymona Zajul, Jakuba Paciorkowskiego oraz 7 letniego Paula Strzałkowskiego którzy niestety wrócili bez medali ale z dyplomami za udział. Do turnieju dzieci oraz młodzież przygotował trener Sylwester Protas.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki Starostwu Powiatowemu we Włodawie, Panu Wiesławowi Blicharskiemu właścicielowi firmy budowlanej Handbud, firmie 7B z Włodawy oraz Panu Eugeniuszowi Omelczukowi Dyrektorowi ZsZ Nr 1 i II LO we Włodawie który udostępnił szkolnego busa, Prezes, trener oraz rodzice wszystkim wymienionym serdecznie dziękują.

                                                                                                                                     MKS „Mechanik” Włodawa

 

About TV Włodawa

12 odwiedzających teraz
4 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 12 o godz. 12:11 am UTC
Ten miesiąc: 30 o godz. 05-20-2024 11:39 pm UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC