Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Kickboxing Fulkontakt.
Dwa Brązowe medale „Skorpion” na Mistrzostwach Polski.
20160417_114021

Kickboxing Fulkontakt.
Dwa Brązowe medale „Skorpion” na Mistrzostwach Polski.

W dniach 15-17.2016 w Piotrkowie trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu full-contact seniorów, juniorów starszych oraz młodszych. W zawodach nie zabrakło zawodników z włodawskiego Skorpiona, sekcji kickboxingu działającej przy MKS „ Mechanik” Włodawa  „Skorpion”.Na turniej trener zabrał dwoje zawodników, w kategorii juniorek młodszych debiutowała Dominika Jagiełłowicz 56kg, Mistrzyni Polski kadetek lekkiego kontaktu, która zdobyła brązowy medal.

Dominika w półfinale spotkała się z zawodniczką z Nowego Sącza, pięściarską która miała już za sobą walki w boksie co owocowało doświadczeniem. Pierwszą rundę jednak wygrała Dominika minimalna przewaga sędziów, druga była remisowa, a w trzeciej trwał bój do ostatniego gongu, w efekcie zawodniczka z Nowego Sącza wygrała pojedynek u dwóch sędziów jednym małym punktem a u trzeciego dwoma punktami i to ona weszła do finału. Mimo wszystko Jagiełłowicz zaliczyła udany debiut w full-contact po występie w Mistrzostwach Europy kadetów.

                        W kategorii Seniorów do 81 kg wystąpił Przemysław Nowosad który ostatnio toczył bardzo ciężkie pojedynki, choćby z Mistrzem Świata czy Mistrzem Ukrainy, tym razem też w pierwszej walce trafił się dobry zawodnik z Kurzętnika, który nie tak dawno stoczył walkę o pas DSF prężnie rozwijającej się federacji kickboxingu w Polsce. Kołakowski co prawda uległ przeciwnikowi w piątej rundzie ale było to kolejne wyzwanie dla Nowosada oraz można powiedzieć eliminator do walki zawodowej DSF które transmituje choćby telewizja NC plus. Przemek wyszedł z walki zwycięsko ale był to ciężki pojedynek o czym świadczył werdykt, stosunkiem głosów dwa do jednego zwyciężył można powiedzieć stalowy, bo żadnemu z Mistrzów nie udało się go posłać na deski i tak też było w półfinale.

Nowosad w półfinale trafił na rozstawionego  reprezentanta kadry narodowej  zielonogórskiego kickboxera, aktualnie najbardziej utytułowanego zawodnika młodego pokolenia. Wychowanka Akademii Sportów Walki Knockout Kacpra Frątczaka który niedawno  wywalczył Puchar Świata w formule full contact we włoskim Rimini. Frątczak jest aktualnym Mistrzem Europy a na koncie ma choćby pokonanie reprezentanta Niemiec, aktualnego Mistrza Europy zawodowców federacji WAKO PRO  Reisema Artura, zwycięstwo te okazało się największą niespodzianka turnieju o Puchar Świata. Zawodnik podopiecznego Sylwestra Protas jak przewidywano uległ niepokonanemu od kilku lat zawodnikowi z Zielonej Góry. W efekcie dobrego występu Przemka zdobył on pierwszy brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów.

                     Niebawem wyjazd na Mistrzostwa Polski juniorów oraz kadetów młodszych i starszych do Leszna gdzie największa nadzieja na tytuł Mistrzyni Polski oraz kwalifikacje na Mistrzostwa Świata, które odbędą sie w Irlandii jest Monika Konieczna, ale również bez szans po dobrym występie na wejście do kadry jest Dominika Jagiełłowicz wśród juniorek. W Mistrzostwach Polski  wezmą też udział nowi zawodnicy, wychowankowie klubu tacy jak : Amelia Olszewska, Jagoda Marciocha, czy Olga Kossyk. Do Mistrzostw Polski przygotował zawodników Sylwester Protas, udział w mistrzostwach był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie.  Na zdjęciu od lewej ( Sylwester Protas, pierwszy Polski Mistrz Świata w kickboxingu Piotr Siegoczyński, Dominika, Przemek).  Walka Przemka dostępna   na Tv Włodawa tylko pięć dni. Walkę Kołakowski kontra Wichowski o pas DSF można obejrzeć w internecie.

źródło: SP

About TV Włodawa

10 odwiedzających teraz
2 gości, 8 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 22 o godz. 01:15 am UTC
Ten miesiąc: 75 o godz. 05-24-2022 03:30 pm UTC
Ten rok: 112 o godz. 02-01-2022 06:07 am UTC