Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Kickboxing
 Dwunastoletnia Ania Schweisser Mistrzynią Polski w podwójnej koronie !!!

IMG_20190324_173143

Kickboxing
 Dwunastoletnia Ania Schweisser Mistrzynią Polski w podwójnej koronie !!!


W miejscowości Węgrów, w dniach 22-24.03.2019 odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu dla najmłodszych zawodników i zawodniczek, kadetów i kadetek młodszych i starszych. Zawody najważniejsze w roku, bo oprócz tytułu Mistrza Polski walczono o punkty w systemie sportu młodzieżowego oraz o powołania do Kadry Narodowej.

Mistrzostwa odbyły się w dwóch formach walki przerywanej na punkty oraz ciągłej na macie, ciosy można było zadawać od pasa w górę rękoma i nogami.
Zawody w Węgrowie zgromadziły około 500 zawodników i trwały dwa trzy dni, z Włodawy na mistrzostwa pojechało dwoje zawodników Ania Schweisser -kadetka młodsza oraz Bartek Linkiewicz kadet starszy wraz z instruktorką Małgorzatą Chomą. Dwunastoletnia Ania Schweisser, wychowanka klubu, która trenuje, od 8 roku życia w Międzyszkolnym Klubie Sportowym „Mechanik” Włodawa „Skorpion” wystąpiła w dwóch formach w sobotę oraz niedzielę
, w sobotę w walkach przerywanych a w niedzielę w ciągłych.
Ania, która była przez dłuższy czas przygotowywana do mistrzostw nie tylko przez trenera Sylwka Protasa, ale również przez Dominikę Jagiełłowicz wielokrotna Mistrzynię Polski z doświadczeniem międzynarodowym i instruktorkę Małgorzatę Choma, wspięła się na wyżyny, zdobywając dwa tytuły Mistrzyni Polski walk przerywanych oraz Wice Mistrzyni Polski walk ciągłych, chociaż można ją uznać za Mistrzynię Polski, ponieważ w walce finałowej stoczyła twardą zaciętą walkę z zawodniczką, która była już za miesiąc będzie kadetką starszą. Ania jest pierwszą zawodniczką w” 14 letniej” historii klubu, która zdobyła dwa tytuły na jednych mistrzostwach. Włodawska zawodniczka pokonywała rywalki z takich miejscowości jak Góra Kalwaria, Szczecinek, Lubawa, Bielsko-Biała czy stolica Warszawa. W walkach ciągłych w drugim dniu zawodów nasza zawodniczka wylosowała tzw. przedwalkę co, nie powstrzymało to ją przed wygraniem wszystkich walk, w drodze do finału przed czasem.
Na Anię Schweisser, która zdobyła złoty i srebrny medal, czekają teraz konsultację Kadry Narodowej i prawdopodobnie wyjazd na Mistrzostwa Świata lub Europy.
Bartosz Linkiewicz w kategorii do -42 kg niestety mimo dzielnej postawy, w eliminacjach trafił na Wice mistrza Polski młodzików w kickboxingu oraz taekwondo i zajął miejsce poza pierwszą ósemką startujących. Zawody były bardzo dobrze zorganizowane przez organizatorów z Węgrowa, Pana Góreckiego wieloletniego działacza oraz Polski Związek Kickboxingu, warto wspomnieć, że ruszyła procedura włączenia kickboxingu do sportów olimpijskich co oznacza że nie długo prawdopodobnie obejrzymy walki kickboxingu na Olimpiadzie.
Nie sposób nie , na Mistrzostwach odbyła się zbiórka pieniędzy na pomoc dla młodej zawodniczki Mistrzyni Świata i Europy w kickboxingu PAULINY JARZMIK, w której nasi zawodnicy mają swoją cegiełkę – źródło PZKB

IMG_0603

„Kiedy kilka lat temu pokochała Kickboxing, na ringu stała się trudną do pokonania przeciwniczką. Wielokrotnie z dumą , Świata. Dziś walczy z przeciwnikiem, który nie przestrzega reguł walki. W krótkim czasie nowotwór stał się źródłem przerzutów w organiźmie. Paulina absolutnie się nie poddaje. Duch walki ją nie opuszcza! Obecnie ma możliwość poddania się terapii w prywatnej klinice Medias Klinikum w Burghausen w Niemczech. Terapia choć bardzo skuteczna jest niestety bardzo droga. Dlatego dziś zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Pomóżcie mojej Siostrze znów walczyć o spełnianie marzeń, o powrót to sportu, o zdrowie, o życie….. Każda złotówka jest warta więcej niż może się wydawać. Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie – w imieniu własnym, w imieniu Pauli i całej rodziny”
Pomoc dla Pauliny można przekazać korzystając ze strony: https://pomagam.pl/knrnk2t9.
Wyjazd na Mistrzostwa Polski był możliwy dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego we Włodawie oraz Starostwa Powiatowego we Włodawie a także dzięki prywatnym sponsorom takim jak Pan Wiesław Blicharski właściciel firmy „ Handbud ” we Włodawie i Hotelu „DROB” w Urszulinie, Państwu Marii i Ryszardowi Drob. 

źródło: SP

About TV Włodawa

6 odwiedzających teraz
0 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 20 o godz. 02:16 am UTC
Ten miesiąc: 74 o godz. 09-25-2022 11:02 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC