Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Kampania sprawozdawcza w OSP
DSC_5666-696x395

Kampania sprawozdawcza w OSP

W styczniu rozpoczęła się kampania sprawozdawcza w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Urszulin. Strażacy ochotnicy podsumowują miniony rok działalności oraz przyjmują plany pracy na rok bieżący, a przy okazji omawiają najpilniejsze potrzeby swoich jednostek.

Druhowie rozpoczęli zebrania od przedstawienia sprawozdań z działalności za miniony rok. Z dokumentów wynika, że kilkadziesiąt razy uczestniczyli w akcjach ratowniczych, w tym przy gaszeniu pożarów i likwidacji miejscowych zagrożeń. Ponadto brali czynny udział w przedsięwzięciach kulturalno-oświatowych, jak eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom”, uroczystościach patriotycznych, religijnych a także w pokazach i pogadankach dla dzieci i młodzieży.

W celu podwyższenia sprawności i gotowości bojowej w jednostkach OSP strażacy angażowali się w prowadzone przez KP PSP we Włodawie szkolenia podstawowe strażaków ratowników OSP (jednolite) i szkoleniu dla kierujących akcją ratowniczo-gaśniczą oraz z zakresu BHP. Dzięki wsparciu finansowemu gminy Urszulin, związku OSP RP, Komendy Głównej PSP, Województwa Lubelskiego i Funduszu Sprawiedliwości jednostki przeprowadziły remonty garaży strażackich i wzbogaciły się w nowy sprzęt ppoż. oraz ochrony osobistej.

Strażacy z OSP i członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej brali także czynny udział w międzygminnych i powiatowych zawodach sportowo–pożarniczych uzyskując bardzo dobre wyniki. Podczas zebrań uchwalono plany działalności na 2019 rok, które przewidują między innymi przyjęcie nowych członków, szkolenie specjalistyczne członków OSP i MDP.

Planowane są również remonty i modernizacje remiz strażackich oraz zakupy specjalistycznej odzieży ochronnej, sprzętu ochrony osobistej strażaków oraz urządzeń i sprzętu przeciwpożarowego. W zebraniach wziął udział m.in. wójt gminy Urszulin Tomasz Antoniuk, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie bryg. Paweł Matczuk oraz wiceprezes zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP we Włodawie Adam Panasiuk.

źródło: Nowy Tydzień (b)

About TV Włodawa

52 odwiedzających teraz
2 gości, 50 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 52 o godz. 10:56 pm UTC
Ten miesiąc: 52 o godz. 09-04-2022 12:44 pm UTC
Ten rok: 160 o godz. 07-07-2022 04:24 pm UTC