Home / Aktualności / Kampania informacyjna w/s śmieci

Kampania informacyjna w/s śmieci

smieciMiędzygminny Związek Celowy we Włodawie rozpoczyna kampanię informacyjno-edukacyjną na temat nowych zasad zagospodarowania odpadów.Podczas spotkań organizowanych przez MZC mieszkańcy miasta oraz gmin, należących do związku, będą mogli wyjaśnić wszystkie wątpliwości, związane z zasadami, które będą obowiązywać od 1 lipca.


Specjaliści wyjaśnią m.in. co się zmieni w drugiej połowie tego roku, w jaki sposób i jak często odpady będą odbierane od mieszkańców, a także w jaki sposób będzie naliczana opłata za wywóz śmieci oraz jakie stawki będą obowiązywać w poszczególnych gminach.

Pierwsze spotkanie z cyklu pod hasłem „Nasze rady na odpady” odbędzie się w najbliższych dniach w Podedwórzu, a szczegółowe terminy ustalają wójtowie i burmistrz Włodawy.

W ramach kampanii MZC zorganizuje też konferencję promującą projekt pod nazwą „Modernizacja i rozbudowa składowiska odpadów komunalnych w celu utworzenia Zakładu Zagospodarowania Odpadów’’. Docelowo ma on obsługiwać co najmniej 120 tysięcy mieszkańców. Na razie MZC zrzesza siedem samorządów z powiatu włodawskiego oraz części powiatów bialskiego i parczewskiego. Są to Gmina Miejska Włodawa, a także gminy wiejskie: Hańsk, Stary Brus, Sławatycze, Sosnówka, Hanna oraz Podedwórze.

IAS24

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

6 odwiedzających teraz
0 gości, 6 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 13 o godz. 08:31 am UTC
Ten miesiąc: 37 o godz. 12-04-2023 03:49 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC