Home / Kamera przy ołtarzu
kamera1

Kamera przy ołtarzu

Tego jeszcze nie było. Proboszcz parafii z Woli Uhruskiej chce zainstalować w kościele kamery. Pod pretekstem walki z wandalami. Ale mieszkańcom wcale się to nie podoba. – To niefortunny pomysł – uważają. – Nie życzę sobie, żeby ktoś mnie filmował podczas mszy.

O kamerach parafianie z Woli Uhruskiej dowiedzieli się podczas mszy w drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Ksiądz zapowiedział, że po skandalicznym zachowaniu niektórych mieszkańców i po powtarzających się wybrykach wandali chce zainstalować kamery w kościele.

A ktoś od pewnego czasu rzeczywiście sprawia kłopoty. Dewastuje i niszczy. Ostatnio wrzucił petardę do ustępu w przykościelnej ubikacji. Wybuch zniszczył muszlę klozetową i narobił bałaganu. Ale były i gorsze przypadki. Kiedyś nieznany sprawca wybrudził ekstrementami kamienną misę z wodą święconą.

- Ale wtedy proboszcz nie chciał instalować kamer – mówi nam jeden z mieszkańców i twierdzi, że sam jest sobie winien, że młodzież robi mu głupie dowcipy. Poza tym nie wszyscy chcą być filmowani. A zwłaszcza w czasie mszy w kościele. – Nie życzę sobie, żeby ktoś mnie nagrywał podczas mszy, a potem sobie to oglądał.

Proboszcz jest postacią wzbudzającą skrajne emocje w gminie. Jedni uważają go za księdza oddanego parafii i posłudze, inni wytykają, że swoim zachowaniem i metodami działania odstręcza od Kościoła.

Proboszcz nie chciał z nami rozmawiać na temat kamer. – Nie życzę sobie żadnej pisaniny – stwierdził ks. Adam Krasuski i odłożył słuchawkę. Gdy staraliśmy się ponownie namówić go na rozmowę, powiedział, że kamery to jego prywatna sprawa, że nie ma żadnych problemów, a jeśli są jakieś złe zachowania młodzieży, to on będzie je wyjaśniał z ich rodzicami.

Zwolennicy proboszcza uważają, że kamery mogą skutecznie odstraszyć młodzież od głupich wybryków i mogą ukrócić akty wandalizmu. Ale inni twierdzą, że są pilniejsze potrzeby. Ksiądz miał prowadzić zbiórkę pieniędzy na kaloryfery, ale zapowiedział, że będzie zbierał na kamery.

- Wandalami powinna zająć się policja, bo ona jest od tego – mówią. – A młodzież, jeśli to ona dopuszcza się tych głupich rzeczy, powinna zdać sobie sprawę, że nie robi na złość księdzu tylko wszystkim mieszkańcom. Bo to do nas wszystkich należy parafia.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

3 odwiedzających teraz
0 gości, 3 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 23 o godz. 05:36 am UTC
Ten miesiąc: 56 o godz. 03-26-2023 03:16 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC