Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Kultura / Sztuka / Jubileuszowy znaczy rewelacyjny
ftk-2019-696x261

Jubileuszowy znaczy rewelacyjny

Tegoroczny jubileuszowy, dwudziesty Festiwal Trzech Kultur zapowiada się rewelacyjnie. W dniach 20-22 września Włodawa stanie się kulturalną stolicą regionu.

Z uwagi na fakt, iż organizatorzy do końca walczyli o dofinansowanie, szczegółowy program wydarzenia będzie udostępniony dopiero w najbliższych dniach. Już teraz jednak możemy poinformować, że Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, organizator wydarzenia, do tegorocznej edycji zaprosiło wielu znamienitych wykonawców.

Są to: Tomasz Stockinger, Izabella Szafrańska, Karolina Cicha, Dikanda, Katarzyna Gartner z MISSA PAPA E GIA SANTO, z którą wystąpią m.in.: Kamila Lendzion, Kazimierz Mazur, Kazimierz Mazur jr, Antek Smykiewicz, Lech Dyblik, Mirosław Czyżykiewicz, Jacek Bończyk, Krystyna Gucewicz i Krystyna Czubówna, Małe TGD, a także Natalia Kukulska, Anita Lipnicka i Barbara Wrońska z projektem muzycznym Cohen i kobiety kameralnie.

Przy okazji warto dodać, że włodawskie Muzeum otrzymało kolejne, bardzo ważne dofinansowanie. Tym razem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wspieranie działań muzealnych, przyznał 398 tys. zł na realizację zadania „Judaika włodawskie – modernizacja wystawy stałej”. Zadanie realizowane będzie w latach 2019-2020. Przedmiotem projektu jest modernizacja stałej, głównej wystawy „Judaika włodawskie”, którą stanowią przedmioty związane z różnymi aspektami życia codziennego i kultem religijnym Żydów.

Celem modernizacji głównej, stałej wystawy jest prezentacja jednej z największych w Polsce kolekcji zbiorów judaików w postaci atrakcyjnych poznawczo projektów wystawienniczych. Wystawa prezentowana będzie na 309,98 m kw. w unikalnym i jedynym w Polsce oraz Europie zespole trzech zabytkowych synagog we Włodawie.

Wystawa ma również na celu prezentację bezcennych dóbr kultury w odpowiednich warunkach wystawienniczych przy zachowaniu standardów europejskich. Wystawie towarzyszyć będzie wydanie katalogu spełniającego wysokie normy jakościowe, w języku polskim i angielskim oraz dostosowanie formy przekazu do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także szereg działań edukacyjnych.

Obecnie Muzeum realizuje ponad 7 projektów, których wartość dofinansowania wyniesie niemal 850 tys. zł.

źró∂ło: Nowy Tydzień (pk)

About TV Włodawa

13 odwiedzających teraz
2 gości, 11 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 34 o godz. 08:50 am UTC
Ten miesiąc: 55 o godz. 08-03-2020 11:47 pm UTC
Ten rok: 155 o godz. 05-08-2020 02:14 pm UTC