Home / Kultura / Sztuka / Jubileusz 15-lecia Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie (OGLĄDAJ)
gim1

Jubileusz 15-lecia Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie (OGLĄDAJ)

Wyjątkowo radośnie i z dużym rozmachem świętowano jubileusz 15-lecia powstania gimnazjum „Zamoyskiego” we Włodawie. Był swoisty klimat, sporo wydarzeń oraz nietuzinkowy przekaz. Przyczyniła się do tego przede wszystkim młodzież, która tego dnia na terenie muzeum pokazała radosne oblicze szkoły. Dopisała tez pogoda oraz goście i… dzik.


(8 kwietnia) – Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie – pod takim hasłem Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Zamoyskich we Włodawie obchodziło jubileusz 15-lecia działalności oraz Dzień Patrona. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Ludwika we Włodawie. Ważnym punktem ceremoniału było złożenie kwiatów w kryptach kościoła na grobach Rodziny Zamoyskich. Część oficjalna jubileuszu odbywała się w Małej Synagodze Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Wśród licznie przybyłych gości obecni byli m.in. Marcin Zamoyski – prezydent miasta Zamość, dziedzic rodu Zamoyskich oraz osoba niezwykle przychylna uczniom i pedagogom PG nr 2 we Włodawie, Wiesław Holaczuk – starosta włodawski, Tadeusz Sawicki – wójt gminy Włodawa, dyrektorzy włodawskich szkół, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji kultury, przedstawiciele samorządów, a przede wszystkim młodzież i nauczyciele PG nr 2.
Starosta W. Holaczuk, dziękując za zaproszenie oraz wspaniałe przygotowanie obchodów, podziękował przede wszystkim za dotychczasową pracę na rzecz rozwoju edukacji i kształtowania właściwych postaw uczniów powiatu włodawskiego. Życzył także kolejnych sukcesów. – Wasza szkoła jest już na trwałe wpisana w pejzaż oświatowy miasta i powiatu. I nie wyobrażam sobie Włodawy bez uzdolnionych, ale i roześmianych jak dziś, uczniów „Zamoyskiego” – mówił starosta.
Specjalnie na tą okazję uczniowie przygotowali montaż z nutą wiosenno-szlachecką, ze szczyptą ludowego humoru. Zwieńczeniem obchodów było otwarcie wystawy „Od Augusta do Augusta. Historia włodawskiej linii rodu Zamoyskich”, przygotowanej i zaprezentowanej gościom przez pracowników muzeum. W trakcie obchodów można było przekonać się o kunszcie kulinarnym pań z kół gospodyń wiejskich z gminy Włodawa, które przygotowały na tę uroczystość degustację potraw. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszył się pieczony dzik, upolowany i przygotowany przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Ponowa”. Oprócz stoisk z wyrobami gastronomicznymi, zaprezentowane były również wyroby rękodzieła w formie ozdób wielkanocnych. Ciekawym elementem rautu na placu muzeum była prezentacja tradycyjnych zabaw dziecięcych, powadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego.
Organizatorem obchodów była dyrekcja, uczniowie oraz grono pedagogiczne PG nr 2 we Włodawie oraz MPŁW we Włodawie.

źródło: Starostwo Powiatowe we Włodawie

About TV Włodawa

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 24 o godz. 12:11 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC