Home / Aktualności / Jeszcze więcej „ zielonych płuc”
IMG_3304 7

Jeszcze więcej „ zielonych płuc”

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie sadzili drzewka i krzewy na placu przy szkole. Sadzenie drzew na terenie szkoły jest świadectwem troski o środowisko dla przyszłych pokoleń.

Ponadto uczniowie upamiętnili w ten sposób zeszłoroczną wygraną w konkursie ”Kupuj odpowiedzialnie drewno i papier”. Konkurs organizowany był w ramach europejskiego projektu przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Ogólnopolski sukces uczniom przyniosła wówczas kampania bookcrossingowa, kampania zbiórki makulatury w zamian za drzewko, aktywny udział w ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach ekologicznych, współpraca z instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz mediami. W dalszym ciągu prowadzona jest także strona internetowa projektu: https://sites.google.com/site/projektsoswwlodawa/ na której uczniowie promują i rozpowszechniają dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji drewna i produktów papierniczych w różnych grupach społeczności lokalnej.

 

Nagrodą w konkursie były zestawy piśmiennicze z certyfikowanego drewna oraz zestaw sadzonek dla szkoły. Drzewka i krzewy podczas obchodów Światowego Dnia Drzewa zostały posadzone i będą przypominać o projekcie.

Najcenniejszą z nagród jest natomiast wycieczka zagraniczna dla przedstawicieli zespołu klasowego do jednego z państw biorących udział w europejskim projekcie. Warto wspomnieć, że analogiczne projekty realizowane były w Rumunii, Hiszpanii, Włoszech i na Malcie. Projekt dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej oraz Środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: SOSW

 

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
1 gości, 14 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 28 o godz. 08:59 am UTC
Ten miesiąc: 28 o godz. 02-02-2023 08:59 am UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC