Home / Co jeszcze można sprzedać?
zanoioooo

Co jeszcze można sprzedać?

XX sesja Rady Miejskiej we Włodawie będzie zapamiętana jako ta, która nie pozwoliła na likwidację WDK-u. Podjęto jednak kilkanaście innych uchwał, w tym kilka o sprzedaży nieruchomości. Były też ciekawe interpelacje, zwłaszcza radny Krzysztof Flis miał ich wiele.

Sesja rozpoczęła się od zdjęcia z porządku obrad proponowanej uchwały o wystąpieniu miasta z Euroregionu Bug.

W interpelacjach radny Krzysztof Flis poruszył kilka spraw: jakie będą realizowane inwestycje w roku przyszłym i w latach następnych; po co miasto sprzedaje należący do tartaku plac w centrum miasta; co się dzieje z pustymi kioskami ruchu; czy będą napełnione psie pakiety; dlaczego ciągle jest źle oznakowany parking przy ul. Żeromskiego; co dalej z Międzygminnym Związkiem Celowym? Radny był zirytowany tym, że miasto od wielu już lat sprzedaje wszystko, co może, ale korzyści z tego mieszkańcy nie mają żadnych.

Radny Wiesław Muszyński zainteresował się stawkami opłat za przedszkola. Chciał też wiedzieć, dlaczego nie otrzymał odpowiedzi na swoją interpelację z końca września oraz pytał, czy będzie na ferie lodowisko dla dzieci i młodzieży, bo aura sprzyja.

Radny Mariusz Zańko zapytał o stanowisko burmistrza, który w prasie sugerował, że można Sąd Rejonowy we Włodawie uczynić filią sądu chełmskiego. Zapytał także o problemy Włodawianki z wynajęciem hali w Szkole Podstawowej nr 3.

Radny Marek Flis chciał wiedzieć, czy jest możliwość skanalizowania ul. Żytniej.

Rada podjęła uchwały w sprawie: zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2012-2023, zmian w budżecie miasta, uchwalenia planów pracy Rady Miejskiej i Komisji stałych rady na 2012 r., wystąpienia Gminy Miejskiej Włodawa ze Stowarzyszenia Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna (LROT), wystąpienia Gminy Miejskiej Włodawa ze Stowarzyszenia Europejskie Centrum Integracji i Współpracy Samorządowej „DOM EUROPY”, zamiaru i o przyczynach likwidacji instytucji kultury o nazwie Włodawski Dom Kultury, Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2012 rok, sprzedaży lokali mieszkalnych i udzielenia bonifikaty, wyrażenia zgody na zbycie trzech nieruchomości oraz na odpłatne nabycie jednej  nieruchomości.

Odpowiedzi burmistrza Jerzego Września na interpelacje. Ad inwestycji – w 2013 to mieszkania socjalne, „Mój Rynek”, budowa ciągu pieszo-rowerowego, ul. Piłsudskiego; ad sprzedaży – wszystkie dochody ze sprzedaży nieruchomości będą przeznaczone na wydatki majątkowe; ad kiosków – to nie jest w zakresie miasta; ad psiego pakietu – to do korekty; ad parkingu – nic o tym nie wiem; ad odpowiedzi z końca września – radny otrzymał ją 27 grudnia; ad lodowiska – proszę pytać dyrektora MOSiR-u, który jest… na zwolnieniu lekarskim; ad sądu – moje stanowisko polegało na tezie o konieczności pozostawienia sądu we Włodawie; ad Włodawianki i hali w SP nr 3 – nic mi o tym nie wiadomo, ad przeznaczenia działki „tartacznej” – to będzie pod usługi i zapewne zainteresowanie będzie spore; ad ul. Żytniej – musimy poczekać na odpowiednie okoliczności; ad MZC – jest dobrze, będzie lepiej; ad umów przedszkolnych – są podpisane i wszystko jest dograne i uporządkowane.

Na koniec rada przyjęła jeszcze stanowisko-protest przeciw planom likwidacji Rejonu Energetycznego we Włodawie.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

16 odwiedzających teraz
1 gości, 15 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 38 o godz. 05:28 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC