Home / Jest komisarz w Urszulinie

Jest komisarz w Urszulinie

Jak prognozowaliśmy, Tomasz Antoniuk, kierownik w Urzędzie Gminy w Urszulinie i radny powiatu włodawskiego, został przez premiera wyznaczony na pełniącego obowiązki wójta gminy Urszulin. I nie ukrywa, że chciałby pozostać na stanowisku wójta również po przedterminowych wyborach.

Prawie miesiąc mieszkańcy gminy Urszulin musieli czekać na decyzję premiera dotyczącą wyznaczenia osoby pełniącej obowiązki wójta Urszulina po tragicznej śmierci dotychczasowego gospodarza gminy – Romana Wawrzyckiego.

Objęcie tej funkcji przez Tomasza Antoniuka jest z jego strony sporym poświęceniem, gdyż wiąże się z rezygnacją z mandatu radnego powiatowego, a jako komisarz będzie kierował gminą tylko do przedterminowych wyborów wójta, które prawdopodobnie odbędą się w kwietniu. Choć Antoniuk, jeśli wystartuje, ma spore szanse by te wybory wygrać. Przez ostatnie kilka lat był jednym z najbliższych współpracowników wójta Wawrzyckiego, z powodzeniem kierował referatem do spraw gospodarki i inwestycji UG Urszulin, który pozyskał dla gminy miliony złotych unijnego dofinansowania na inwestycje infrastrukturalne i promocję turystyczną.

Tomasz Antoniuk ma 33 lata. Prywatnie jest muzykiem i gitarzystą w znanej już w całej Polsce grupie „Rotten Bark” – finalisty telewizyjnego show „Must Be The Music” i jednej z gwiazd sopockiego festiwalu Top Trendy 2011. Jego miejsce w radzie powiatu zajmie (jeśli wyrazi zgodę na objęcie mandatu) Jacek Misztal z Michałowa.

 

W przypadku wygaśnięcia mandatu wójta przed upływem kadencji jego funkcję, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, pełni osoba wyznaczona przez prezesa Rady Ministrów. Obowiązki obejmuje z chwilą powołania. Ma takie uprawnienia jak wójt gminy. Oznacza to, że przysługują jej wszelkie kompetencje i uprawnienia wójta jako organu gminy. Osoba taka nie jest pracownikiem samorządowym, lecz rządowym. Jest ona wynagradzana z funduszu gminy. Przyjmuje się także, że osobę wyznaczoną przez premiera, podobnie jak wójta, dotyczą wszystkie ograniczenia w pozostawaniu w aktywności zawodowej i zarobkowej przewidziane w szczególności w ustawie o samorządzie gminnym, jak również w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Do zadań osoby wyznaczonej przez premiera należy w szczególności: przygotowywanie projektów uchwał rady gminy, określanie sposobu wykonywania uchwał, gospodarowanie mieniem komunalnym, wykonywanie budżetu, zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. Ponadto komisarz – tak jak wójt – kieruje bieżącymi sprawami gminy oraz reprezentuje ją na zewnątrz.

źródło: NOWY TYDZIEŃ

About TV Włodawa

Leave a Reply

Your email address will not be published.

12345

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

15 odwiedzających teraz
2 gości, 13 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 29 o godz. 10:26 am UTC
Ten miesiąc: 93 o godz. 07-11-2024 04:48 am UTC
Ten rok: 303 o godz. 02-01-2024 08:55 pm UTC