Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Home / Aktualności / Jawność w Wyrykach
Digital StillCamera

Jawność w Wyrykach

Radni gminy Wyryki podjęli uchwałę o nagrywaniu każdej sesji. Nagrywany ma być nie tylko dźwięk, ale i obraz. W ciągu trzech dni od zakończenia obrad sesja w całości ma być emitowana na stronie urzędu gminy. Wyryki poszły w ślad sejmu, też chcą być oglądane – mówią niektórzy.

Do tej pory posiedzenia Rady Gminy Wyryki były tylko protokołowane. Wobec jednak dosyć rozbieżnych zdań wielu radnych oraz wójta gminy, część z nich wystąpiła z inicjatywą, by rejestrować nie tylko dźwięk, lecz i obraz. – Będzie jak w sejmie! – rzekł jeden z radnych. Z tym tylko, że Wyryki nie będą jeszcze miały transmisji „na żywo”. Zgodnie z zapisami uchwały obraz i dźwięk z sesji muszą ukazać się na stronie internetowej urzędu w ciągu trzech dni, bez żadnych skrótów, poza przerwami obrad.
Uchwała została niejako wymuszona przez rejestrację dokonywaną przez stowarzyszenie Wyryckie Perspektywy. Ich filmy z obrad sesji ukazują się na portalu youtube od początku tej kadencji. Radni chcą mieć jednak oficjalną i legalną rejestrację, bez możliwości ingerencji.
Przypomnijmy, że rejestracja obrazu i dźwięku z obrad sesji samorządu każdego szczebla, w tym i komisji, jest dozwolona. Nie można nikomu zabronić takiego nagrywania.
W innych samorządach w powiecie włodawskim sesje nie są filmowane. Są jednak często transmitowane na żywo przez Twoje Radio Włodawa (np. sesje rady powiatu czy rady miejskiej). Niemal wszystkie są nagrywane, by potem można było zrobić protokół.

WIĘCEJ W NOWYM TYGODNIU

źródło: Nowy Tydzień

About TV Włodawa

30 odwiedzających teraz
11 gości, 19 bots, 0 członków
Cały czas: 479 o godz. 07-29-2015 12:09 am UTC
Najwięcej dzisiaj: 51 o godz. 09:53 am UTC
Ten miesiąc: 92 o godz. 07-05-2019 09:47 am UTC
Ten rok: 398 o godz. 02-24-2019 11:41 am UTC