Home / Kultura / Sztuka / Jarmark Wyrykowski 2013 – udany
jarmark

Jarmark Wyrykowski 2013 – udany

jarmarkSetki gości i mieszkańców gminy Wyryki wzięło udział w święcie ludzi związanych z lasem – w Jarmarku Wyrykowskim, który odbywał się na placu przy urzędzie gminy w Wyrykach. Dobra frekwencja to efekt wypracowanej już dobrej marki imprezy, jak i pięknej pogody.
Wśród gości w Wyrykach byli m.in. starostowie – Wiesław Holaczuk i Edward Łągwa, przewodniczący Rady Powiatu – Tadeusz Rudko oraz oczywiście gospodarz – wójt Andrzej Ćwirta. Nie zabrakło leśników i przyrodników.

Jarmark to przede wszystkim dobra zabawa. Były więc występy zespołów folklorystycznych z Hańska, Kulczyna i Starego Brusa. Były zawody sportowe i rekreacyjne. Nie zabrakło kramów i karmików. – Każdy mógł dobrze zjeść i dużo wypić – zachwalali organizatorzy. Popularnością cieszyły się także zawody w cięciu drewna na czas, wszak drwali w Wyrykach nie brakuje.

Ciekawskich na pewno zainteresowały pokazy sokolnicze oraz prezentacja psów myśliwskich. Były także liczne wystawy i konkursy rękodzieła oraz wystawa trofeów myśliwskich. Dla smakoszy organizatorzy przygotowali pieczonego dzika.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy dzieci i młodzieży – ze Szkoły Podstawowej w Kaplonosach oraz Zespołu Szkół w Wyrykach. Marzena Trociuk – dyrektor ZS w Wyrykach nie kryła zadowolenia z występów swoich uczniów. Gwiazdami wieczoru były zespoły Cassandra i Red Lips. Głównie młodzież bawiła do późnych godzin wieczornych.
Całość zwieńczył pokaz sztucznych ogni. Głównym sponsorem była firma Geo-Wind, która planuje montaż elektrowni wiatrowych w tej gminie.
Wyrykowski Jarmark Leśny to święto ludzi związanych z lasem, ludzi których pasją jest myślistwo i zbieractwo runa leśnego a także tych, dla których las jest miejscem pracy, i tych którzy w swojej pracy wykorzystują dary lasu. Wszyscy ci ludzie już od kilku lat licznie spotykają się na swoim święcie – Wyrykowskim Jarmarku Leśnym.

źródło: Starostwo Powiatowe Włodawa

About TV Włodawa

19 odwiedzających teraz
2 gości, 17 bots, 0 członków
Cały czas: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Najwięcej dzisiaj: 19 o godz. 12:21 am UTC
Ten miesiąc: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC
Ten rok: 569 o godz. 01-18-2023 01:44 pm UTC